IV Sesja Rady Powiatu Jarosławskiego VII kadencji

• IV Sesja Rady Powiatu Jarosławskiego VII kadencji. 26 lipca 2024 roku odbyła się IV Sesja Rady Powiatu Jarosławskiego VII kadencji. Przewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Strzelec powitała Radnych oraz wszystkich obecnych na sesji. Starosta Jarosławski Kamil Dziukiewicz przedstawił relację z prac zarządu pomiędzy sesjami.  Wśród tematów omawianych przez Radnych były zmiany w budżecie. Najważniejszą z nich jest zwiększenie planu wydatków na 2024 rok o kwotę ponad 3 miliony i są to pieniądze przeznaczone na drogi. M.in: - Budowa chodnika w m. Miękisz Stary- 68.000 zl, - Przebudowa mostu na rzece Szkło w m. Charytany - 310.000 zł, - Wykonanie dokumentacji projektowej na odwodnienie drogi powiatowej ul. Szczytniańska w Jarosławiu (skrzyżowanie z ul. Kopcia)" - 24.750 zł, - Modernizacja i przebudowa dróg powiatowych na terenie Gminy Miejskiej Jarosław (wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej ul. Stawki w Jarosławiu - 40.000 zł, - Opracowanie dokumentacji technicznej na budowę chodnika w m. Miękisz Stary" - 22.030 zł, - Przebudowa drogi powiatowej Nr 1726R Wierzbna - Ożańsk"-94.402,50 zł, - Opracowanie dokumentacji technicznej na budowę chodnika w miejscowości Łowce" - 19.800 zł, - Przebudowa drogi powiatowej dojazd do rampy ładunkowej Munina i Munina - Morawsko oraz drogi wewnętrznej - 59.349,35 zł, - Wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej Nr 1633R Raczyna- Roźwienica w km 0+860-12+000"-96.800 zł, - Odwodnienie drogi powiatowej w m. Jankowice w km - 422.545 zł, -Zakup ciągnika do prac przy drogach powiatowych wraz z osprzętem, tj. kosiarką bijakową, ramieniem hydraulicznym i kosiarką" - 830.000 zł, -Wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi powiatowej Widaczów – Świebodna - Pruchnik - 73.800 zł, - Przebudowa drogi powiatowej w m. Wola Roźwienicka - chodnik"-68.030,90 zł, - Budowa chodnika przy drodze powiatowej Makowisko Bobrówka"- 21.200 zł, Bobrówka w m. Bobrówka – 21.200 zł. - Przebudowa drogi powiatowej Kidałowice – Rokietnica – wykonanie dokumentacji technicznej wraz z budową chodnika – 300.000 zł. - Przebudowa drogi powiatowej Gorzyce – Kostków – Pełkinie – 596 144, 04 zł. Istotną zmianą budżetową jest także przekazanie, w formie dotacji celowej, 100 tysięcy zł na remonty w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Dzięki dotacjom z gmin, Radni Powiatu Jarosławskiego podjęli decyzję o przekazaniu 123 tys. zł na dofinansowanie zakupu samochodu operacyjnego dla PSP w Jarosławiu. Została także zabezpieczona kwota wkładu własnego na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu.  Ustalono wysokość diet Radnych oraz zwrot kosztów podróży. Skład Komisji Oświaty został zmieniony, do grona członków komisji dołączył Radny Jerzy Batycki.

- Budowa chodnika w m. Miękisz Stary- 68.000 zl,

- Przebudowa mostu na rzece Szkło w m. Charytany - 310.000 zł,

- Przebudowa drogi powiatowej Nr 1726R Wierzbna - Ożańsk"-94.402,50 zł,

- Odwodnienie drogi powiatowej w m. Jankowice w km - 422.545 zł,

- Przebudowa drogi powiatowej w m. Wola Roźwienicka - chodnik"-68.030,90 zł,

- Przebudowa drogi powiatowej Gorzyce – Kostków – Pełkinie – 596 144, 04 zł.