• Krystyna Dzieduszycka-Rycerska gościła u starosty jarosławskiego Kamila Dziukiewicza. Krystyna Dzieduszycka-Rycerska gościła wczoraj (18 bm.) u starosty jarosławskiego Kamila Dziukiewicza. Asumptem do spotkania była m.in. zbliżająca się wielkimi krokami konferencja naukowa „Wokół społecznych pasji Dzieduszyckich”. Wydarzenie, które organizowane jest w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Włodzimierza Dzieduszyckiego, rozpoczyna się już dzisiaj w Centrum Kultury w Zarzeczu. Krystyna Dzieduszycka-Rycerska jest z wykształcenia historykiem. Sercem i więzami rodzinnymi powiązana z Podkarpaciem (a konkretnie Zarzeczem), skąd wywodzili się jej przodkowie. Jest członkiem Stowarzyszenia Przymierze Rodzin i Związku Rodowego Dzieduszyckich herbu Sas. Podczas konferencji będzie można posłuchać inspirujących prelekcji i poznać fascynujące historie rodziny Dzieduszyckich.  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! Szczegóły wydarzenia znajdziecie na plakacie.