Bezpieczna praca bez granic

  • Wydrukuj
  • Email
  • Bezpieczna praca bez granic . W poniedziałek 8 kwietnia 2013 roku klasy maturalne wzięły udział w zorganizowanych na terenie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu warsztatach pt.: „Bezpieczna praca bez granic”. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach współpracy z Punktem Pośrednictwa Pracy i Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego w Jarosławiu (jednostkami wchodzącymi w skład Podkarpackiej Komendy Wojewódzkiej Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie), Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie oraz Komendą Powiatową Policji w Jarosławiu. Zajęcia umożliwiły młodzieży uzyskanie pełnej informacji na temat świadczonych usług w zakresie pośrednictwa pracy w ramach sieci EURES, warunków życia i zatrudnienia w krajach Unii Europejskiej oraz aktualnych trendów na europejskim rynku pracy, przekazanych przez panią Katarzynę Paczkowską – doradcę EURES WUP w Rzeszowie. Ponadto pani Marta Gałuszka – oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu – przybliżyła uczniom problematykę związaną z bezpiecznym wyjazdem za granicę; omówiła między innymi błędy, jakie popełniają osoby wyjeżdżające do pracy w obcym kraju oraz zasady bezpieczeństwa i poszukiwania pomocy w sytuacjach zagrożenia. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali poradniki oraz inne materiały, które pomogą im w zaplanowaniu ewentualnego „bezpiecznego” wyjazdu za granicę. Dziękujemy prowadzącej zajęcia pani Katarzynie Stec – pośrednikowi pracy w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Jarosławiu – za dotychczasową współpracę i pomoc w zorganizowaniu warsztatów. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/nowosci-oswiatowe/item/1315-bezpieczna-praca-bez-granic#sigProId99761d7a27

W poniedziałek 8 kwietnia 2013 roku klasy maturalne wzięły udział w zorganizowanych na terenie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu warsztatach pt.: „Bezpieczna praca bez granic”.

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach współpracy z Punktem Pośrednictwa Pracy i Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego w Jarosławiu (jednostkami wchodzącymi w skład Podkarpackiej Komendy Wojewódzkiej Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie), Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie oraz Komendą Powiatową Policji w Jarosławiu.

Zajęcia umożliwiły młodzieży uzyskanie pełnej informacji na temat świadczonych usług w zakresie pośrednictwa pracy w ramach sieci EURES, warunków życia i zatrudnienia w krajach Unii Europejskiej oraz aktualnych trendów na europejskim rynku pracy, przekazanych przez panią Katarzynę Paczkowską – doradcę EURES WUP w Rzeszowie. Ponadto pani Marta Gałuszka – oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu – przybliżyła uczniom problematykę związaną z bezpiecznym wyjazdem za granicę; omówiła między innymi błędy, jakie popełniają osoby wyjeżdżające do pracy w obcym kraju oraz zasady bezpieczeństwa i poszukiwania pomocy w sytuacjach zagrożenia.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali poradniki oraz inne materiały, które pomogą im w zaplanowaniu ewentualnego „bezpiecznego” wyjazdu za granicę.

Dziękujemy prowadzącej zajęcia pani Katarzynie Stec – pośrednikowi pracy w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Jarosławiu – za dotychczasową współpracę i pomoc w zorganizowaniu warsztatów.