Jarosławski „Spożywczak” na EKOGALI 2013

  • Wydrukuj
  • Email
  • Jarosławski „Spożywczak” na EKOGALI 2013. W dniach 24 - 26 maja 2013 r. w Regionalnym Centrum Widowiskowo Sportowym Hala Podpromie w Rzeszowie odbywały się VII Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych - EKOGALA 2013. W tegorocznej imprezie uczestniczyło 98 wystawców,  w tym 10 z zagranicy  (Włochy, Czechy, Słowacja, Rumuna i Ukraina). W większości byli to producenci żywności posiadający certyfikaty ekologiczne, firmy świadczące usługi dla branży ekologicznej oraz organizacje wspierające rolnictwo ekologiczne. Targi EKOGALA  to jedna z największych imprez promujących żywność ekologiczną w kraju. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja Podkarpacia jako terenu ekologicznego, żywności ekologicznej i zdrowego stylu życia. Zarówno wystawcy jak i odwiedzający  targi mieli możliwość smakować produkty ekologiczne i uzyskać fachowe doradztwo na temat prowadzenia tego typu produkcji. Tegoroczna EKOGALA w dużej części poświęcona była pszczelarzom. Podczas targów  można było oglądać ekspozycje muzealne sprzętu pszczelarskiego, odbywały się prezentacje nowoczesnego sprzętu pszczelarskiego, przygotowano pokazy  miodobrania i wypieku chleba oraz liczne degustacje produktów pszczelich.  Tradycyjnie targom EKOGALA towarzyszyły konferencje naukowe, seminaria i konkursy. W pierwszym dniu targów rozstrzygnięto konkurs na prezentację multimedialną pt. „Wartości odżywcze i lecznicze produktów pszczelich”. Jednym z uczestników tego konkursu  dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych była Karolina Dyndał uczennica klasy IITk/ż, a opiekunem merytorycznym Pani L. Witek. W drugim dniu EKOGALI odbył się VII Europejski Konkurs Kulinarny dla uczniów szkół gastronomicznych.  Uczestniczyło w nim 11 dwuosobowych drużyn z Podkarpacia, Ukrainy i Słowacji. Konkurs przebiegał pod hasłem „Ekologiczny drób z podkarpackiej zagrody”. Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu w ciągu 60 minut sześciu porcji potrawy z piersi drobiowej, miodu, białego wina oraz dwóch warzyw. Zawodnicy mieli zastosować dwie różne techniki kulinarne zachowujące wysoką wartość odżywczą potrawy. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie klasy Iż Patrycja Jackowska i Mirosław Hulak. W końcowej klasyfikacji uczniowie zajęli III miejsce. Nagrodą rzeczową dla uczestników były  opiekacze, a nagrodą dla szkoły podgrzewacz do potraw. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani A. Siwoń. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/nowosci-oswiatowe/item/1359-jaros%EF%BF%BD%EF%BF%BDawski-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BDspo%EF%BF%BD%EF%BF%BDywczak%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-na-ekogali-2013#sigProId80359c4f31

W dniach 24 - 26 maja 2013 r. w Regionalnym Centrum Widowiskowo Sportowym Hala Podpromie w Rzeszowie odbywały się VII Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych - EKOGALA 2013. W tegorocznej imprezie uczestniczyło 98 wystawców,  w tym 10 z zagranicy  (Włochy, Czechy, Słowacja, Rumuna i Ukraina). W większości byli to producenci żywności posiadający certyfikaty ekologiczne, firmy świadczące usługi dla branży ekologicznej oraz organizacje wspierające rolnictwo ekologiczne.

Targi EKOGALA  to jedna z największych imprez promujących żywność ekologiczną w kraju. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja Podkarpacia jako terenu ekologicznego, żywności ekologicznej i zdrowego stylu życia. Zarówno wystawcy jak i odwiedzający  targi mieli możliwość smakować produkty ekologiczne i uzyskać fachowe doradztwo na temat prowadzenia tego typu produkcji. Tegoroczna EKOGALA w dużej części poświęcona była pszczelarzom. Podczas targów  można było oglądać ekspozycje muzealne sprzętu pszczelarskiego, odbywały się prezentacje nowoczesnego sprzętu pszczelarskiego, przygotowano pokazy  miodobrania i wypieku chleba oraz liczne degustacje produktów pszczelich.  Tradycyjnie targom EKOGALA towarzyszyły konferencje naukowe, seminaria i konkursy. W pierwszym dniu targów rozstrzygnięto konkurs na prezentację multimedialną pt. „Wartości odżywcze i lecznicze produktów pszczelich”. Jednym z uczestników tego konkursu  dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych była Karolina Dyndał uczennica klasy IITk/ż, a opiekunem merytorycznym Pani L. Witek.

W drugim dniu EKOGALI odbył się VII Europejski Konkurs Kulinarny dla uczniów szkół gastronomicznych.  Uczestniczyło w nim 11 dwuosobowych drużyn z Podkarpacia, Ukrainy i Słowacji. Konkurs przebiegał pod hasłem „Ekologiczny drób z podkarpackiej zagrody”. Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu w ciągu 60 minut sześciu porcji potrawy z piersi drobiowej, miodu, białego wina oraz dwóch warzyw. Zawodnicy mieli zastosować dwie różne techniki kulinarne zachowujące wysoką wartość odżywczą potrawy. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie klasy Iż Patrycja Jackowska i Mirosław Hulak. W końcowej klasyfikacji uczniowie zajęli III miejsce. Nagrodą rzeczową dla uczestników były  opiekacze, a nagrodą dla szkoły podgrzewacz do potraw. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani A. Siwoń.