Zespół Szkół Technicznych I Ogólnokształcących w Jarosławiu na podium Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego

  • Wydrukuj
  • Email
  • Zespół Szkół Technicznych I Ogólnokształcących w Jarosławiu na podium Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego. 25 maja 2013r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie pod honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Prezydenta Krosna, odbył się Finał Wojewódzki XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Organizatorami konkursu byli: Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Rzeszowie, Komenda Wojewódzka Policji – Wydział Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Urząd Miasta Krosna, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Krośnie, Rzeszowie, Przemyślu i Tarnobrzegu oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, W turnieju wzięło udział 14 trzyosobowych drużyn z całego województwa podkarpackiego, które zostały wcześniej mistrzami powiatów. Powiat jarosławski reprezentowała drużyna Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im Stefana Banacha w Jarosławiu złożona z uczniów klasy IV i III Technikum w zawodzie technik mechanik o specjalności eksploatacja i naprawa pojazdów samochodowych w składzie:Paweł Kamień Jan Ziętara Sylwester Kapuśniak.Opiekunem drużyny był nauczyciel mgr inż. Krzysztof Żołyniak. Zawody składały się z dwóch etapów, testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, historii motoryzacji oraz części praktycznej a mianowicie: umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługa codzienna auta czyli to co każdy kierowca powinien zrobić przed wyjazdem na drogę oraz przejazd samochodem i motorem po wyznaczonej trasie. Na podstawie wyników powyższych konkurencji zostali wytypowani Mistrzowie Województwa Podkarpackiego XVII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego: I miejsce drużyna z Zespołu Szkół w Iwoniczu II miejsce drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie III miejsce drużyna z Zespołu Szkół Technicznych I Ogólnokształcących w Jarosławiu Zawodnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci nawigacji GPS i sprzętu sportowego, a dla powiatu i szkoły wywalczyli okazały puchar Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/nowosci-oswiatowe/item/1369-zesp%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-szk%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-technicznych-i-og%EF%BF%BD%EF%BF%BDlnokszta%EF%BF%BD%EF%BF%BDc%EF%BF%BD%EF%BF%BDcych-w-jaros%EF%BF%BD%EF%BF%BDawiu-na-podium-fina%EF%BF%BD%EF%BF%BDu-wojew%EF%BF%BD%EF%BF%BDdzkiego-og%EF%BF%BD%EF%BF%BDlnopolskiego-turnieju-motoryzacyjnego#sigProIdff97d1e47a

25 maja 2013r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie pod honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Prezydenta Krosna, odbył się Finał Wojewódzki XVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Organizatorami konkursu byli: Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Rzeszowie, Komenda Wojewódzka Policji – Wydział Ruchu Drogowego w Rzeszowie, Urząd Miasta Krosna, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Krośnie, Rzeszowie, Przemyślu i Tarnobrzegu oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie,

W turnieju wzięło udział 14 trzyosobowych drużyn z całego województwa podkarpackiego, które zostały wcześniej mistrzami powiatów. Powiat jarosławski reprezentowała drużyna Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im Stefana Banacha w Jarosławiu złożona z uczniów klasy IV i III Technikum w zawodzie technik mechanik o specjalności eksploatacja i naprawa pojazdów samochodowych w składzie:

  1. Paweł Kamień
  2. Jan Ziętara
  3. Sylwester Kapuśniak.

Opiekunem drużyny był nauczyciel mgr inż. Krzysztof Żołyniak.

Zawody składały się z dwóch etapów, testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, historii motoryzacji oraz części praktycznej a mianowicie: umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obsługa codzienna auta czyli to co każdy kierowca powinien zrobić przed wyjazdem na drogę oraz przejazd samochodem i motorem po wyznaczonej trasie.

Na podstawie wyników powyższych konkurencji zostali wytypowani Mistrzowie Województwa Podkarpackiego XVII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego:

I miejsce drużyna z Zespołu Szkół w Iwoniczu

II miejsce drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie

III miejsce drużyna z Zespołu Szkół Technicznych I Ogólnokształcących w Jarosławiu

Zawodnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci nawigacji GPS i sprzętu sportowego, a dla powiatu i szkoły wywalczyli okazały puchar Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.