„O romantyzmie trochę inaczej….”

  • Wydrukuj
  • Email
  • „O romantyzmie trochę inaczej….”. Poezja romantyczna kojarzy się zwykle z zawiłym i wieloznacznym tekstem, który sprawia trudność młodzieży. Jak nieprawdziwa jest to opinia, mogli się przekonać uczestnicy sesji naukowej, która odbyła się 10 grudnia 2014 roku. Spotkanie zorganizowane zostało przez Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w ramach obchodów nadania szkole imienia naszego narodowego wieszcza, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Jarosławiu, z udziałem Naczelnika Wydziału Oświaty, pana Adama Pióro. Licznie zgromadzoną młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w meandry światopoglądu epoki romantyzmu oraz twórczość wybitnych artystów tej doby wprowadzili pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego: profesor Kazimierz Maciąg, w wykładzie pt. „Epistolografia romantyczna. O listach Słowackiego i Chopina”, oraz prof. Marek Stanisz, który zachęcał do czytania tekstów romantycznych w wykładzie pt. „Skazani na ciężkie norwidy. Zachęta do lektury poezji romantycznej”. W przerwie między wykładami wystąpił zespół teatralny działający w ZSLiT w sztuce pt. „Słowackiego widzenie przyszłości…". Spotkanie oraz spektakl przygotowały panie polonistki Ewa Homa oraz Jolanta Wiśniewska. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/nowosci-oswiatowe/item/2114-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BDo-romantyzmie-troch%EF%BF%BD%EF%BF%BD-inaczej%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD#sigProIdc21c5f3f18

Poezja romantyczna kojarzy się zwykle z zawiłym i wieloznacznym tekstem, który sprawia trudność młodzieży. Jak nieprawdziwa jest to opinia, mogli się przekonać uczestnicy sesji naukowej, która odbyła się 10 grudnia 2014 roku. Spotkanie zorganizowane zostało przez Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w ramach obchodów nadania szkole imienia naszego narodowego wieszcza, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Jarosławiu, z udziałem Naczelnika Wydziału Oświaty, pana Adama Pióro.

Licznie zgromadzoną młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w meandry światopoglądu epoki romantyzmu oraz twórczość wybitnych artystów tej doby wprowadzili pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego: profesor Kazimierz Maciąg, w wykładzie pt. „Epistolografia romantyczna. O listach Słowackiego i Chopina”, oraz prof. Marek Stanisz, który zachęcał do czytania tekstów romantycznych w wykładzie pt. „Skazani na ciężkie norwidy. Zachęta do lektury poezji romantycznej”.

W przerwie między wykładami wystąpił zespół teatralny działający w ZSLiT w sztuce pt. „Słowackiego widzenie przyszłości…". Spotkanie oraz spektakl przygotowały panie polonistki Ewa Homa oraz Jolanta Wiśniewska.