Życie to najcenniejszy dar

  • Wydrukuj
  • Email
  • Życie to najcenniejszy dar. W poniedziałek, 15 grudnia, w Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu odbył się pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem: „Bo życie to najcenniejszy dar - pierwsza pomoc przedmedyczna”. W konkursie udział wzięło jedenaście dwuosobowych zespołów ze szkół i placówek z terenu powiatu jarosławskiego oraz powiatów ościennych. Byli to wychowankowie: Internatu Zespołu Szkół w Oleszycach, Internatu Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu, uczniowie jarosławskich szkół: I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Drogowo - Geodezyjnych i Licealnych, Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Spożywczo-Chemicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych, CKZiU - Technikum Nr 7, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie oraz mieszkańcy Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu. Formuła konkursu zakładała dwustopniowe sprawdzenie wiadomości - w formie testu  pisemnego oraz egzaminu praktycznego, przeprowadzonego przez ratownika medycznego z Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu Jarosława Koszułapa. W jury konkursu zasiedli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, pracownik Straży Miejskiej w Jarosławiu, Jarosław Koszułap, wicedyrektor ZPO-W Helena Panek oraz Marzena Kulikowska i Katarzyna Panek, nauczyciele - wychowawcy w ZPO-W. Po przeliczeniu i podsumowaniu wyników z obu części konkursu ogłoszono zwycięzców: I miejsce zajęli wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu: Karolina Zamorska i Karol Złotnik pod opieką Artura Kica, II miejsce wychowankowie ZPO-W: Joanna Kołodziej i Kamil Haliniak, a III miejsce uczniowie I L.O. im. M. Kopernika w Jarosławiu: Bartłomiej Gilarski oraz Maciej Tomaszewski pod opieką Jarosława Brenkacza. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Jarosławskiego, w imieniu którego wręczył je naczelnik Wydziału Oświaty Adam Pióro oraz dyrektora ZPO-W Bartłomieja Kordasa. Głównymi organizatorkami tej edycji konkursu były Katarzyna Panek i Marzena Kulikowska, wychowawczynie z ZPO-W w Jarosławiu. Autor: Zespoł Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/nowosci-oswiatowe/item/2115-%EF%BF%BD%EF%BF%BDycie-to-najcenniejszy-dar#sigProId6c2a94993f

W poniedziałek, 15 grudnia, w Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu odbył się pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem: „Bo życie to najcenniejszy dar - pierwsza pomoc przedmedyczna”.

W konkursie udział wzięło jedenaście dwuosobowych zespołów ze szkół i placówek z terenu powiatu jarosławskiego oraz powiatów ościennych. Byli to wychowankowie: Internatu Zespołu Szkół w Oleszycach, Internatu Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu, uczniowie jarosławskich szkół: I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, Zespołu Szkół Drogowo - Geodezyjnych i Licealnych, Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Spożywczo-Chemicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych, CKZiU - Technikum Nr 7, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie oraz mieszkańcy Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu.

Formuła konkursu zakładała dwustopniowe sprawdzenie wiadomości - w formie testu  pisemnego oraz egzaminu praktycznego, przeprowadzonego przez ratownika medycznego z Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu Jarosława Koszułapa.

W jury konkursu zasiedli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, pracownik Straży Miejskiej w Jarosławiu, Jarosław Koszułap, wicedyrektor ZPO-W Helena Panek oraz Marzena Kulikowska i Katarzyna Panek, nauczyciele - wychowawcy w ZPO-W. Po przeliczeniu i podsumowaniu wyników z obu części konkursu ogłoszono zwycięzców: I miejsce zajęli wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Rolniczych w Zarzeczu: Karolina Zamorska i Karol Złotnik pod opieką Artura Kica, II miejsce wychowankowie ZPO-W: Joanna Kołodziej i Kamil Haliniak, a III miejsce uczniowie I L.O. im. M. Kopernika w Jarosławiu: Bartłomiej Gilarski oraz Maciej Tomaszewski pod opieką Jarosława Brenkacza.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Jarosławskiego, w imieniu którego wręczył je naczelnik Wydziału Oświaty Adam Pióro oraz dyrektora ZPO-W Bartłomieja Kordasa.

Głównymi organizatorkami tej edycji konkursu były Katarzyna Panek i Marzena Kulikowska, wychowawczynie z ZPO-W w Jarosławiu.

Autor:
Zespoł Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Jarosławiu