Widowisko jasełkowe w wykonaniu uczniów Powiatowego Ogniska Baletowego w Jarosławiu.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Widowisko jasełkowe w wykonaniu uczniów Powiatowego Ogniska Baletowego w Jarosławiu.. 18.12.2014r. w czwartek w Sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu odbyło się widowisko jasełkowe w wykonaniu uczniów Powiatowego Ogniska Baletowego im. Lidii Nartowskiej w Jarosławiu. Koncert był dedykowany Oskarowi Kolbergowi wielkiemu folkloryście, etnografowi, muzykowi i kompozytorowi, który przez całe swoje życie zbierał i dokumentował (w 25 tomach dzieła) pieśni, tańce i obrzędy wszystkich regionów Polski. Widowisko jasełkowe oparte było na fragmencie wydarzeń sprzed 2 tys. lat, gdzie Józef i Maryja wędrując do Betlejem szukali noclegu. W tę cudowną noc gwiazda betlejemska przywiodła do stajenki prostych pasterzy. Przez scenę przewijał się korowód tancerzy, prezentujących kostiumy wszystkich regionów Polski. Tańcom towarzyszyły zapomniane już kolędy i pastorałki. Bardzo licznie zgromadzona widownia przyjęła występ z wielkim entuzjazmem i wzruszeniem. Program zostanie powtórzony 10.01.2015 r. w Sali Miejskiego Ośrodka Kultury o godz. 11:00, na który serdecznie zapraszamy. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/nowosci-oswiatowe/item/2117-widowisko-jase%EF%BF%BD%EF%BF%BDkowe-w-wykonaniu-uczni%EF%BF%BD%EF%BF%BDw-powiatowego-ogniska-baletowego-w-jaros%EF%BF%BD%EF%BF%BDawiu#sigProIdbfd3cf8ed9

18.12.2014r. w czwartek w Sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu odbyło się widowisko jasełkowe w wykonaniu uczniów Powiatowego Ogniska Baletowego im. Lidii Nartowskiej w Jarosławiu.

Koncert był dedykowany Oskarowi Kolbergowi wielkiemu folkloryście, etnografowi, muzykowi i kompozytorowi, który przez całe swoje życie zbierał i dokumentował (w 25 tomach dzieła) pieśni, tańce i obrzędy wszystkich regionów Polski. Widowisko jasełkowe oparte było na fragmencie wydarzeń sprzed 2 tys. lat, gdzie Józef i Maryja wędrując do Betlejem szukali noclegu. W tę cudowną noc gwiazda betlejemska przywiodła do stajenki prostych pasterzy. Przez scenę przewijał się korowód tancerzy, prezentujących kostiumy wszystkich regionów Polski. Tańcom towarzyszyły zapomniane już kolędy i pastorałki. Bardzo licznie zgromadzona widownia przyjęła występ z wielkim entuzjazmem i wzruszeniem.

Program zostanie powtórzony 10.01.2015 r. w Sali Miejskiego Ośrodka Kultury o godz. 11:00, na który serdecznie zapraszamy.