Rowerzyści kolejny raz pojechali „Szlakiem Niepodległości”

• Rowerzyści kolejny raz pojechali „Szlakiem Niepodległości”. 16 października 2018 roku w ramach inicjatywy „Jarosławskie dla Niepodległej”, odbył się drugi rajd rowerowy „Szlakiem Niepodległości”. W wyjeździe uczestniczyła 21 osobowa grupa rowerowa „Koło” z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Pomysłodawcami kolejnej eskapady byli nauczyciele wychowania fizycznego, instruktorzy turystyki rowerowej ze wspomnianego ZSTiO. Rowerowa trasa wiodła przez malownicze wzniesienia Podgórza Dynowskiego. Miejscem docelowym był poświęcony we wrześniu, 25 metrowy krzyż i ponad 30 metrowy maszt flagowy w Tuligłowach, upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas trasy uczestnicy odwiedzili również las kidałowicki i miejsce pamięci związane z tragiczną śmiercią polskich patriotów w czasie II wojny światowej, w tym słynnej Czesławy ”Baśki” Puzon. W miejscowości Chłopice, obok zabytkowego kościółka, oddali hołd „Poległym o wolność ojczyzny w latach 1918-1920”.   Wysiłek i trud wynagrodziła uczestnikom piękna jesienna aura, niezwykłe widoki powiatu jarosławskiego i pokonanie kolejnych 50 kilometrów. Łącznie w dwóch rowerowych rajdach udało się przejechać 100 km - na 100 lecie Niepodległości! Wszystkim dziękujemy za udział, zainteresowanie historyczną tematyką, wytrwałość na trasie i emocje przy zjazdach. Informacja prasowa: tekst Tomasz Turoń, zdjęcia Tomasz Turoń, Krzysztof Czerkas.