Ośrodek Szkolno-Wychowawczy świętuje obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

  • Wydrukuj
  • Email
  • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy świętuje obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 9 listopada 2018 roku uczniowie oraz pracownicy Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu w wyjątkowy sposób uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  W tym dniu, zamiast godzin lekcyjnych, społeczność szkolna spotkała się na hali sportowej, by przez cały dzień cieszyć się z odzyskania niepodległości. Honorowym gościem uroczystości był Kazimierz Kopeć – więzień obozu koncentracyjnego w czasie II wojny światowej. Zgromadzeni na uroczystości uczniowie obejrzeli spektakl patriotyczny „Byliśmy, Jesteśmy, Będziemy” w czasie którego w formie symbolicznych i pełnych emocji obrazów przedstawiono historię Polski od zarania dziejów do czasów współczesnych.  W dalszym ciągu trwania uroczystości, dzięki obecności członków grupy rekonstrukcyjnej, uczniowie poznali historię, umundurowanie oraz uzbrojenie Legionów Polskich w czasie I wojny światowej. Następnie uczniowie najstarszych klas szkolnych uczestniczyli w spotkaniu z Kazimierzem Kopciem,  który wzruszająco opowiadał o swoich wojennych losach i czasie spędzonym w obozie koncentracyjnym.  W tym czasie młodsze dzieci poszukiwały symboli narodowych ukrytych na szkolnych korytarzach. O godzinie 11.11 uczniowie wzięli udział w akcji ,,Rekord dla Niepodległej” i odśpiewali 4 zwrotki Hymnu Państwowego.  Był to początek do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, którym przewodził szkolny chór – wspólne przedsięwzięcie nauczycieli i uczniów.  Wiele pozytywnych emocji i braw wywołała prezentacja znanych postaci z historii Polski, prezentowana przez uczniów poszczególnych klas. Na szkolnej scenie, w historycznych strojach,  pojawili się najwięksi królowie oraz królowe, naukowcy  i odkrywcy – laureaci nagrody Nobla oraz politycy – ojcowie wolności i niepodległości. Całość uroczystości zakończył Bal Niepodległości rozpoczęty uroczystym polonezem. Dla wszystkich uczniów i pracowników Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu był to wyjątkowy dzień i uroczystość, która z całą pewnością pozostanie na długo w pamięci jej uczestników. Informacja prasowa (tekst, zdj.): SOSW w Jarosławiu
  • Galeria

9 listopada 2018 roku uczniowie oraz pracownicy Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu w wyjątkowy sposób uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  W tym dniu, zamiast godzin lekcyjnych, społeczność szkolna spotkała się na hali sportowej, by przez cały dzień cieszyć się z odzyskania niepodległości. Honorowym gościem uroczystości był Kazimierz Kopeć – więzień obozu koncentracyjnego w czasie II wojny światowej. Zgromadzeni na uroczystości uczniowie obejrzeli spektakl patriotyczny „Byliśmy, Jesteśmy, Będziemy” w czasie którego w formie symbolicznych i pełnych emocji obrazów przedstawiono historię Polski od zarania dziejów do czasów współczesnych.  W dalszym ciągu trwania uroczystości, dzięki obecności członków grupy rekonstrukcyjnej, uczniowie poznali historię, umundurowanie oraz uzbrojenie Legionów Polskich w czasie I wojny światowej.

Następnie uczniowie najstarszych klas szkolnych uczestniczyli w spotkaniu z Kazimierzem Kopciem,  który wzruszająco opowiadał o swoich wojennych losach i czasie spędzonym w obozie koncentracyjnym.  W tym czasie młodsze dzieci poszukiwały symboli narodowych ukrytych na szkolnych korytarzach.

O godzinie 11.11 uczniowie wzięli udział w akcji ,,Rekord dla Niepodległej” i odśpiewali 4 zwrotki Hymnu Państwowego.  Był to początek do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, którym przewodził szkolny chór – wspólne przedsięwzięcie nauczycieli i uczniów. 

Wiele pozytywnych emocji i braw wywołała prezentacja znanych postaci z historii Polski, prezentowana przez uczniów poszczególnych klas. Na szkolnej scenie, w historycznych strojach,  pojawili się najwięksi królowie oraz królowe, naukowcy  i odkrywcy – laureaci nagrody Nobla oraz politycy – ojcowie wolności i niepodległości.

Całość uroczystości zakończył Bal Niepodległości rozpoczęty uroczystym polonezem.

Dla wszystkich uczniów i pracowników Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu był to wyjątkowy dzień i uroczystość, która z całą pewnością pozostanie na długo w pamięci jej uczestników.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): SOSW w Jarosławiu