Spotkanie z Anną Lewandowską

  • Wydrukuj
  • Email
  • Spotkanie z Anną Lewandowską. W dniach 3. i 10. lutego br. w auli szkolnej uczniowie klas I, II i III o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyli w spotkaniu z dr n. med. Anną Lewandowską, z-cą dyrektora Instytutu Ochrony Zdrowia PWSTE w Jarosławiu. Wykład dotyczył profilaktyki, wczesnego wykrywania i leczenia chorób nowotworowych. W każdym okresie życia, począwszy od poczęcia, aż do życia dorosłego, jesteśmy narażeni na oddziaływanie różnorodnych szkodliwych czynników zewnętrznych, których występowanie wiąże się z postępem cywilizacyjnym. Nie tylko dym tytoniowy, promienie UV, spaliny samochodowe, ale także nieodpowiednia dieta, alkohol czy wirusy mogą być przyczyną powstawania nowotworów. Dlatego bardzo istotną rolę w profilaktyce nowotworowej mają częste badania i zdrowy styl życia. Podczas wykładu mieliśmy okazję poszerzyć nasze wiadomości o przyczynach, objawach i leczeniu najczęstszych chorób nowotworowych. Ciekawym punktem wykładu była nauka technik samobadania piersi- bardzo ważnego czynnika w procesie szybkiego wykrywania raka piersi. Wykład był niezwykle interesujący i dostarczył nam wielu cennych informacji dotyczących tak trudnego zagadnienia, jakim są choroby nowotworowe. Myślę, że to spotkanie w znacznym stopniu wpłynęło na zwiększenie naszej wiedzy na ten temat, którą z pewnością niejednokrotnie wykorzystamy w przyszłości.Materiał w formie oryginalnej przesłany przez I LO im. M.Kopernika w Jarosławiu View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/nowosci-oswiatowe/item/472-spotkanie-z-ann%EF%BF%BD%EF%BF%BD-lewandowsk%EF%BF%BD%EF%BF%BD#sigProId7b025f2f25

W dniach 3. i 10. lutego br. w auli szkolnej uczniowie klas I, II i III o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyli w spotkaniu z dr n. med. Anną Lewandowską, z-cą dyrektora Instytutu Ochrony Zdrowia PWSTE w Jarosławiu. Wykład dotyczył profilaktyki, wczesnego wykrywania i leczenia chorób nowotworowych.

W każdym okresie życia, począwszy od poczęcia, aż do życia dorosłego, jesteśmy narażeni na oddziaływanie różnorodnych szkodliwych czynników zewnętrznych, których występowanie wiąże się z postępem cywilizacyjnym. Nie tylko dym tytoniowy, promienie UV, spaliny samochodowe, ale także nieodpowiednia dieta, alkohol czy wirusy mogą być przyczyną powstawania nowotworów. Dlatego bardzo istotną rolę w profilaktyce nowotworowej mają częste badania i zdrowy styl życia.

Podczas wykładu mieliśmy okazję poszerzyć nasze wiadomości o przyczynach, objawach i leczeniu najczęstszych chorób nowotworowych. Ciekawym punktem wykładu była nauka technik samobadania piersi- bardzo ważnego czynnika w procesie szybkiego wykrywania raka piersi.

Wykład był niezwykle interesujący i dostarczył nam wielu cennych informacji dotyczących tak trudnego zagadnienia, jakim są choroby nowotworowe. Myślę, że to spotkanie w znacznym stopniu wpłynęło na zwiększenie naszej wiedzy na ten temat, którą z pewnością niejednokrotnie wykorzystamy w przyszłości.

Materiał w formie oryginalnej przesłany przez
I LO im. M.Kopernika w Jarosławiu