• „Włoskie owoce realizacji projektu Erasmus+”. Porozumienie o współpracy ZSSChiO z włoskim pracodawcą podpisane.. Realizacja projektów zagranicznych to zdobywanie doświadczeń zawodowych i nabywanie kompetencji kluczowych przez ich uczestników. Jest to również okazja to poznawania nowych ludzi, nawiązywania kontaktów, a nawet przyjaźni. Tak właśnie rozpoczęła się znajomość z Mario Pappano – włoskim przedsiębiorcą, właścicielem restauracji Taverna Degli Artisti i hotelu La Perla w Riminni.  W zakładach tych, od wielu lat, odbywają praktyki uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących z Jarosławiu, uczestniczący w projektach unijnych realizowanych we Włoszech. Podczas jednej z wizyt monitorujących Mario Pappano został zaproszony do Jarosławia. Z zaproszenia skorzystał i tak zauroczyło go Podkarpacie, że był naszym gościem już trzykrotnie. Owocem tych wizyt jest porozumienie o współpracy, podpisane 30 maja 2019 roku w obecności Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu Marty Kurpiel. Współpraca będzie obejmowała: realizację kształcenia zawodowego (praktyki zawodowe, staże dla uczniów oraz nauczycieli, szkolenia, warsztaty, itp.) w ramach wspólnie realizowanych projektów i przedsięwzięć; planowanie działań na etapie przygotowania wniosków projektów oraz realizację działań promocyjnych dot. współpracy stron porozumienia. Dyrekcja Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.