Uczniowie z jarosławskiej „Samochodówki” finalistami IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

  • Wydrukuj
  • Email
  • Uczniowie z jarosławskiej „Samochodówki” finalistami IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu wzięli udział w IX Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w kategorii iElektromobilni. Szkołę podczas finału mistrzostw reprezentowało dwóch uczniów, kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych: Arsenii Brazhnyk i Jakub Ramotowski (uczniowie klasy 4TP), którzy zajęli 7 miejsce i uzyskali tym samym tytuł finalisty konkursu. Konkurs polega na sprawdzeniu wiedzy i umiejętności zawodowych, a jego celem jest wyłonienie najlepszych mechaników i elektromechaników samochodowych w Polsce. Tegoroczny finał miał charakter online i został przeprowadzony na żywo ze studia znajdującego się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do zmagań konkursowych wykorzystano e-platformę edukacyjną - Akademia Młodego Mechanika. Organizatorzy pokazali niespotykany dotąd poziom wykorzystania nowych technologii w organizacji konkursu. W pierwszej części rywalizacji finałowych uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy o motoryzacji. Drugą częścią zmagań były konkurencje hybrydowe, łączące tradycyjny test z zadaniami w formie filmowej, przygotowanymi przez partnerów merytorycznych mistrzostw, m.in.: Mobil, KRAMP, FILTRON, AkzoNobel, JohnDeere, UTP i Febi. Integralną częścią finału były również: wirtualny warsztat samochodowy, projekt, który rozwija ogólnopolska marka ProfiAuto przy współpracy z firmą VRTechnology oraz test z zasad bezpieczeństwa, przygotowany przez Yanosika i policję. Czas do ogłoszenia wyników urozmaiciły rozmowy z partnerami konkursu i pedagogami, którzy przygotowywali młodych mechaników do rywalizacji. Opiekunowie merytoryczni uczniów to: Krzysztof Żołyniak oraz Mariusz Skupień. Gratulujemy finalistom i życzymy dalszych sukcesów. Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu
  • Galeria

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu wzięli udział w IX Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w kategorii iElektromobilni.

Szkołę podczas finału mistrzostw reprezentowało dwóch uczniów, kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych: Arsenii Brazhnyk i Jakub Ramotowski (uczniowie klasy 4TP), którzy zajęli 7 miejsce i uzyskali tym samym tytuł finalisty konkursu.

Konkurs polega na sprawdzeniu wiedzy i umiejętności zawodowych, a jego celem jest wyłonienie najlepszych mechaników i elektromechaników samochodowych w Polsce.

Tegoroczny finał miał charakter online i został przeprowadzony na żywo ze studia znajdującego się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do zmagań konkursowych wykorzystano e-platformę edukacyjną - Akademia Młodego Mechanika. Organizatorzy pokazali niespotykany dotąd poziom wykorzystania nowych technologii w organizacji konkursu.

W pierwszej części rywalizacji finałowych uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy o motoryzacji. Drugą częścią zmagań były konkurencje hybrydowe, łączące tradycyjny test z zadaniami w formie filmowej, przygotowanymi przez partnerów merytorycznych mistrzostw, m.in.: Mobil, KRAMP, FILTRON, AkzoNobel, JohnDeere, UTP i Febi.

Integralną częścią finału były również: wirtualny warsztat samochodowy, projekt, który rozwija ogólnopolska marka ProfiAuto przy współpracy z firmą VRTechnology oraz test z zasad bezpieczeństwa, przygotowany przez Yanosika i policję.

Czas do ogłoszenia wyników urozmaiciły rozmowy z partnerami konkursu i pedagogami, którzy przygotowywali młodych mechaników do rywalizacji.

Opiekunowie merytoryczni uczniów to: Krzysztof Żołyniak oraz Mariusz Skupień.

Gratulujemy finalistom i życzymy dalszych sukcesów.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu