Zakończenie projektu „Uczelnie szkołom - o finansach z NBP”

  • Wydrukuj
  • Email
  • Zakończenie projektu „Uczelnie szkołom - o finansach z NBP”. 21 grudnia 2020r. w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu odbyła się konferencja online pt. „Ścieżki kariery - wyzwania współczesnego rynku pracy’’,  stanowiąca podsumowanie rozpoczętego 25 września 2020 r. projektu „Uczelnie szkołom - o finansach z NBP”. Uczestnikami projektu byli  uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących z klas drugich technik hotelarstwa. Podczas trzech spotkań prowadzonych  przez wykładowców PWSTE w Jarosławiu młodzież poszerzyła wiedzę  ekonomiczną oraz zdobyła umiejętności z zakresu zarządzania.  Podczas pierwszego spotkania „Zarządzanie własnymi pieniędzmi” prowadzonego przez  dr Małgorzatę Wilczyńską  uczniowie poznali  przydatne wszystkim zagadnienia: • właściwe i rozsądne wykorzystanie budżetu domowego w gospodarstwie domowym, który jest ekonomicznym odpowiednikiem rodziny, • budżet gospodarstwa domowego, • racjonalne gospodarowanie pieniędzmi, • kontrola przychodów i wydatków. Ćwiczenia  praktyczne polegały  na przygotowaniu przez uczestników planu wakacyjnego budżetu w oparciu o budżet rodzinny, oraz wykonaniu  analizy budżetów dwóch przykładowych rodzin. Drugie spotkanie prowadzone przez  dr. Marka Uryniaka poświęcone było nowoczesnym formom transakcji bezgotówkowych. Uczestniczy poznali zasady bezpiecznego poruszania się w bankowości internetowej oraz korzystania z kart kredytowych. Trzecie z cyklu spotkań zatytułowane „Ścieżki kariery – od Zera do Milionera” prowadzone przez koordynatora  projektu Annę Miarecką  dotyczyło pierwszych kroków na rynku pracy. Młodzież poznała ranking  zawodów oraz analizowała pomysły na własny biznes. Uczestnicy projektu serdecznie dziękują  wykładowcom PWSTE w Jarosławiu za bardzo przydatne lekcje zarządzania. Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSSChiO w Jarosławiu, Pels Marta.
  • Galeria

21 grudnia 2020r. w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu odbyła się konferencja online pt. „Ścieżki kariery - wyzwania współczesnego rynku pracy’’,  stanowiąca podsumowanie rozpoczętego 25 września 2020 r. projektu „Uczelnie szkołom - o finansach z NBP”. Uczestnikami projektu byli  uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących z klas drugich technik hotelarstwa.

Podczas trzech spotkań prowadzonych  przez wykładowców PWSTE w Jarosławiu młodzież poszerzyła wiedzę  ekonomiczną oraz zdobyła umiejętności z zakresu zarządzania.  Podczas pierwszego spotkania „Zarządzanie własnymi pieniędzmi” prowadzonego przez  dr Małgorzatę Wilczyńską  uczniowie poznali  przydatne wszystkim zagadnienia:
• właściwe i rozsądne wykorzystanie budżetu domowego w gospodarstwie domowym, który jest ekonomicznym odpowiednikiem rodziny,
• budżet gospodarstwa domowego,
• racjonalne gospodarowanie pieniędzmi,
• kontrola przychodów i wydatków.

Ćwiczenia  praktyczne polegały  na przygotowaniu przez uczestników planu wakacyjnego budżetu w oparciu o budżet rodzinny, oraz wykonaniu  analizy budżetów dwóch przykładowych rodzin.

Drugie spotkanie prowadzone przez  dr. Marka Uryniaka poświęcone było nowoczesnym formom transakcji bezgotówkowych. Uczestniczy poznali zasady bezpiecznego poruszania się w bankowości internetowej oraz korzystania z kart kredytowych. Trzecie z cyklu spotkań zatytułowane „Ścieżki kariery – od Zera do Milionera” prowadzone przez koordynatora  projektu Annę Miarecką  dotyczyło pierwszych kroków na rynku pracy. Młodzież poznała ranking  zawodów oraz analizowała pomysły na własny biznes. 

Uczestnicy projektu serdecznie dziękują  wykładowcom PWSTE w Jarosławiu za bardzo przydatne lekcje zarządzania.


Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSSChiO w Jarosławiu, Pels Marta.