Próbna matura w powiecie jarosławskim

• Próbna matura w powiecie jarosławskim. Ponad 1000 uczniów przystąpiło do próbnej matury w szkołach powiatu jarosławskiego. Za nimi język polski i matematyka. Przed nimi, czyli 5 marca, język obcy nowożytny. O tym czy będą także przedmioty dodatkowe, zależy od dyrekcji placówki i zgłoszeń młodzieży. Do tego swoistego generalnego sprawdzianu przed matura przystąpiło dokładnie 1036 uczniów szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez samorząd powiatowy. Najwięcej, bo 220. w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu, a 28. w Zespole Szkół Zawodowych i Rolniczych w Radymnie. W pozostałych szkołach wyglądało to następująco:I Liceum Ogólnokształcące - 178 Zespół Szkół Innowacyjnych - 190 Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących – 160 Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących – 100 Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących – 100 Zespół Szkól Ekonomicznych i Ogólnokształcących – 60- Próbna matura w każdej ze szkół prowadzona jest w reżimie sanitarnym. To dla nas doskonały sprawdzian, przede wszystkim organizacyjny, bo trudno określić, jaka sytuacja pandemiczna będzie w maju – mówi Marta Kurpiel, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. – To także próba radzenia sobie ze stresem dla młodzieży, przed jednym z najważniejszych w ich życiu egzaminem. Przy okazji, życzymy połamania piór!

• I Liceum Ogólnokształcące - 178
  • Zespół Szkół Innowacyjnych - 190
  • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących – 160
  • Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących – 100
  • Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących – 100
  • Zespół Szkól Ekonomicznych i Ogólnokształcących – 60

Przy okazji, życzymy połamania piór!