Politechnika Śląska wyróżnia projekty uczniów z ZSTiO

  • Wydrukuj
  • Email
  • Politechnika Śląska wyróżnia projekty uczniów z ZSTiO. 11 marca odbył się finał IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Elektronika - by żyło się łatwiej” organizowanego przez Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół średnich, którzy lubią samodzielnie eksperymentować. Komisja Konkursowa doceniła prace zaprojektowane i wykonane przez uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, nagradzając je wyróżnieniem II stopnia. W konkursie zostały zaprezentowane następujące modele: Moto – Can stanowisko symulacyjno – diagnostyczne do badań cyfrowych magistrali danych stosowanych w mechatronice samochodowej. Autorzy projektu: Tomasz Rydzik, Adrian Grenda – uczniowie kształcący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych. „Autonomiczny pies przewodnik” – asystent  osób starszych i niewidomych Autorzy projektu: Mateusz Żuk (kształci się w zawodzie technik elektronik), oraz technik informatyk: Mateusz Skupień (kształci się w zawodzie technik informatyk) Konkurs ma formułę otwartą, tzn. że nie ma ściśle określonego zadania. Uczestnicy przysyłają projekty zrealizowane praktycznie, mieszczące się w zakresie tematyki konkursu. Do tegorocznej edycji Konkursu zgłosiło się 60 osób z całej Polski, które pracując samodzielnie lub w dwuosobowych zespołach przesłały 38 projektów. Tematyka projektów była niezwykle szeroka i obejmowała prace nie tylko z zakresu elektroniki. Zainteresowanie konkursem po raz kolejny przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Młodzi ludzie mają nie tylko niezwykłe pomysły, bardzo głęboką wiedzę techniczną, ale nade wszystko znajdują czas, aby te pomysły realizować. Gratulujemy sukcesu naszym uczniom! Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu
  • Galeria

11 marca odbył się finał IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Elektronika - by żyło się łatwiej” organizowanego przez Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół średnich, którzy lubią samodzielnie eksperymentować. Komisja Konkursowa doceniła prace zaprojektowane i wykonane przez uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, nagradzając je wyróżnieniem II stopnia.

W konkursie zostały zaprezentowane następujące modele:

Moto – Can stanowisko symulacyjno – diagnostyczne do badań cyfrowych magistrali danych stosowanych w mechatronice samochodowej. Autorzy projektu: Tomasz Rydzik, Adrian Grenda – uczniowie kształcący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych.

„Autonomiczny pies przewodnik” – asystent  osób starszych i niewidomych Autorzy projektu: Mateusz Żuk (kształci się w zawodzie technik elektronik), oraz technik informatyk: Mateusz Skupień (kształci się w zawodzie technik informatyk)

Konkurs ma formułę otwartą, tzn. że nie ma ściśle określonego zadania. Uczestnicy przysyłają projekty zrealizowane praktycznie, mieszczące się w zakresie tematyki konkursu. Do tegorocznej edycji Konkursu zgłosiło się 60 osób z całej Polski, które pracując samodzielnie lub w dwuosobowych zespołach przesłały 38 projektów. Tematyka projektów była niezwykle szeroka i obejmowała prace nie tylko z zakresu elektroniki. Zainteresowanie konkursem po raz kolejny przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Młodzi ludzie mają nie tylko niezwykłe pomysły, bardzo głęboką wiedzę techniczną, ale nade wszystko znajdują czas, aby te pomysły realizować.

Gratulujemy sukcesu naszym uczniom!

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu

Załączniki do pobrania

dyplom_grenda_adrian.pdfplik w formacie .PDF
dyplom_rydzik_tomasz.pdfplik w formacie .PDF
dyplom_skupień_mateusz.pdfplik w formacie .PDF
dyplom_zuk_mateusz.pdfplik w formacie .PDF