Warning: exif_read_data(1.png): File not supported in /var/www/clients/client1/web1/web/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro/includes/helper.php on line 294

Warning: exif_read_data(2.png): File not supported in /var/www/clients/client1/web1/web/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro/includes/helper.php on line 294

Sukces uczennicy KOPERNIKA w XX Ogólnopolskim Turnieju Reportażu

  • Wydrukuj
  • Email
  • Sukces uczennicy KOPERNIKA w XX Ogólnopolskim Turnieju Reportażu. W tym roku odbyła się XX Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej we Wrocławiu. Uczniowie „Kopernika” z klas dziennikarskich od dziesięciu już lat wysyłają na ten konkurs swoje prace i odnoszą  co roku znaczące sukcesy. Zdarzyło się nawet, że na pięć nagród ogólnopolskich – trzy przypadły w udziale naszym uczniom. Jest to najlepsza rekomendacja klasy dziennikarskiej, której uczniowie odnoszą sukcesy także w innych konkursach. Opiekunem klasy jest Danuta Matusz. W tym roku Alina Wasilewska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu otrzymała nagrodę dyrektora departamentu edukacji UM Wrocławia za „(Nie)pokój duszy” o Świadkach Jehowy. Uzasadnienie Jędrzeja Morawieckiego, przewodniczącego jury: – Za szczerość wypowiedzi, wrażliwość podczas rozmów, za wieloznaczność opowieści, za szczegóły, ukazujące mrok religii, ale także próbę zrozumienia głodu duchowości. Za pracę terenową, która w przyszłości może otworzyć drzwi do dziennikarstwa śledczego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy do obejrzenia filmiku  LINK Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu
  • Galeria

W tym roku odbyła się XX Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej we Wrocławiu. Uczniowie „Kopernika” z klas dziennikarskich od dziesięciu już lat wysyłają na ten konkurs swoje prace i odnoszą  co roku znaczące sukcesy. Zdarzyło się nawet, że na pięć nagród ogólnopolskich – trzy przypadły w udziale naszym uczniom. Jest to najlepsza rekomendacja klasy dziennikarskiej, której uczniowie odnoszą sukcesy także w innych konkursach. Opiekunem klasy jest Danuta Matusz.

W tym roku Alina Wasilewska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu otrzymała nagrodę dyrektora departamentu edukacji UM Wrocławia za „(Nie)pokój duszy” o Świadkach Jehowy.

Uzasadnienie Jędrzeja Morawieckiego, przewodniczącego jury: – Za szczerość wypowiedzi, wrażliwość podczas rozmów, za wieloznaczność opowieści, za szczegóły, ukazujące mrok religii, ale także próbę zrozumienia głodu duchowości. Za pracę terenową, która w przyszłości może otworzyć drzwi do dziennikarstwa śledczego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia filmiku  LINK

Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu