Z matematyką za pan brat…. IX edycja „BANACHIADY”

 • Wydrukuj
 • Email
 • Z matematyką za pan brat…. IX edycja „BANACHIADY”. Początkiem czerwca 2021 roku, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbył się II (finałowy) etap IX Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada” adresowany do uczniów szkół podstawowych. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego  Władysław Ortyl, Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, PWSTE w Jarosławiu, Stowarzyszenie Nauka i Rozwój w Jarosławiu oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. Tegoroczne zmagania matematyczne ze względu na sytuację epidemiologiczną przebiegały w dwóch różnych formach. Etap I konkursu został przeprowadzony online z wykorzystaniem platformy Teams. Natomiast etap finałowy, w którym wzięło udział 10 drużyn (awans po I etapie), odbył się w siedzibie naszej szkoły  z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Tradycyjnie, w etapie finałowym najlepsze dwuosobowe zespoły przez pięć godzin rozwiązywały 120 zadań przygotowanych przez komisję konkursową. Rywalizowały ze sobą drużyny:Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Jaśle Szkoła Podstawowa Nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku Szkoła Podstawowa  im. Marii Konopnickiej w Wietlinie Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ustrzykach Dolnych Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Janusza Korczaka  w Krośnie Zespół Szkół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Leżajsku Szkoła Podstawowa  nr 1  im. Jana Pawła II w PrzeworskuGratulujemy wszystkim uczestnikom maratonu!!! Wyniki „Banachiady” zostaną ogłoszone 14 czerwca 2021. Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu
 • Galeria

Początkiem czerwca 2021 roku, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbył się II (finałowy) etap IX Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada” adresowany do uczniów szkół podstawowych.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego  Władysław Ortyl, Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, PWSTE w Jarosławiu, Stowarzyszenie Nauka i Rozwój w Jarosławiu oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.

Tegoroczne zmagania matematyczne ze względu na sytuację epidemiologiczną przebiegały w dwóch różnych formach. Etap I konkursu został przeprowadzony online z wykorzystaniem platformy Teams. Natomiast etap finałowy, w którym wzięło udział 10 drużyn (awans po I etapie), odbył się w siedzibie naszej szkoły  z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Tradycyjnie, w etapie finałowym najlepsze dwuosobowe zespoły przez pięć godzin rozwiązywały 120 zadań przygotowanych przez komisję konkursową.

 Rywalizowały ze sobą drużyny:

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Jaśle
 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu
 • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku
 • Szkoła Podstawowa  im. Marii Konopnickiej w Wietlinie
 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ustrzykach Dolnych
 • Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Janusza Korczaka  w Krośnie
 • Zespół Szkół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Leżajsku
 • Szkoła Podstawowa  nr 1  im. Jana Pawła II w Przeworsku

Gratulujemy wszystkim uczestnikom maratonu!!!

Wyniki „Banachiady” zostaną ogłoszone 14 czerwca 2021.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu