Pożytecznie i... przyjemnie!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Pożytecznie i... przyjemnie!. Podczas realizacji projektu „Wyrównywanie szans na rynku pracy poprzez udział w zagranicznych stażach  i praktykach”  w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) młodzież z Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu realizowała także program kulturowy. - Po tygodniu intensywnej pracy wyruszyliśmy na wycieczkę po Arbelobello, bajkowym miasteczku z charakterystycznymi, tradycyjnymi trulli, czyli domkami zbudowanymi na planie koła, z kamienia wapiennego - mówi Renata Stefanowska-Drewniak, koordynator projektu. Młodzież miała okazję spróbować lokalnych produktów, oliwy, chleba oraz octu balsamicznego podczas degustacji (https://www.giftideapuglia.com/shop). W dalszym ciągu relacji jest jeszcze ciekawiej: Następnie pojechaliśmy na plażę w Monopoly nad Morzem Adriatyckim, a w niedzielę, po śniadaniu na plażę w Saturo nad Morzem Jońskim. Kolejnym punktem realizacji programu kulturowego było przygotowywanie przez nauczycieli tradycyjnych orecchiette. Zabawy było co nie miara! Okazało się, że najlepiej spisali się Panowie. Dużą atrakcją dla uczniów Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu była także możliwość nauki wypiekania pizzy w tradycyjnym, opalanym drewnem, włoskim piecu. Młodzież zdobywała “sprawność pizzerina” pod czujnym okiem szefa Che pizza – Trattoria – Pizzeria. Pizza była wyśmienita! Kolejnym punktem programu była wizyta uczniów technikum fotografii i multimediów we włoskiej mleczarni. W posiadłości Masseria Madonna dellArco (https://www.masseriamadonnadellarco.it/it/caseificio.html) młodzież miała okazję obserwować proces produkcji mozarelli. - Dziękujemy Cultura e Dintorni - Training and Mobility za zorganizowanie wspaniałego programu oraz liczne atrakcje! Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych naszych i naszego partnera - dodają projektowi opiekunowie uczniów z ZSI. Realizacja działań na zasadach Programu Erasmus+ ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” pt. „Wyrównywanie szans na rynku pracy poprzez udział w zagranicznych stażach  i praktykach”.Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSI w Jarosławiu
  • Galeria

Podczas realizacji projektu „Wyrównywanie szans na rynku pracy poprzez udział w zagranicznych stażach  i praktykach”  w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) młodzież z Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu realizowała także program kulturowy.

- Po tygodniu intensywnej pracy wyruszyliśmy na wycieczkę po Arbelobello, bajkowym miasteczku z charakterystycznymi, tradycyjnymi trulli, czyli domkami zbudowanymi na planie koła, z kamienia wapiennego - mówi Renata Stefanowska-Drewniak, koordynator projektu. Młodzież miała okazję spróbować lokalnych produktów, oliwy, chleba oraz octu balsamicznego podczas degustacji (https://www.giftideapuglia.com/shop). W dalszym ciągu relacji jest jeszcze ciekawiej: Następnie pojechaliśmy na plażę w Monopoly nad Morzem Adriatyckim, a w niedzielę, po śniadaniu na plażę w Saturo nad Morzem Jońskim. Kolejnym punktem realizacji programu kulturowego było przygotowywanie przez nauczycieli tradycyjnych orecchiette. Zabawy było co nie miara! Okazało się, że najlepiej spisali się Panowie. Dużą atrakcją dla uczniów Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu była także możliwość nauki wypiekania pizzy w tradycyjnym, opalanym drewnem, włoskim piecu. Młodzież zdobywała “sprawność pizzerina” pod czujnym okiem szefa Che pizza – Trattoria – Pizzeria. Pizza była wyśmienita! Kolejnym punktem programu była wizyta uczniów technikum fotografii i multimediów we włoskiej mleczarni. W posiadłości Masseria Madonna dell'Arco (https://www.masseriamadonnadellarco.it/it/caseificio.html) młodzież miała okazję obserwować proces produkcji mozarelli.

- Dziękujemy Cultura e Dintorni - Training and Mobility za zorganizowanie wspaniałego programu oraz liczne atrakcje! Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych naszych i naszego partnera - dodają projektowi opiekunowie uczniów z ZSI.

Realizacja działań na zasadach Programu Erasmus+ ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” pt. „Wyrównywanie szans na rynku pracy poprzez udział w zagranicznych stażach  i praktykach”.  

fe logo

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSI w Jarosławiu