Kontynuujemy świętowanie 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

• Kontynuujemy świętowanie 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach listopadowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, 17 listopada 2021 r. młodzież Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących uczestniczyła w lekcji on-line pt. „Rola wartości leżących u podstaw odzyskania i utrzymania niepodległości Polski oraz budowy jedności Narodu Polskiego na przykładzie rodziny Ulmów z Markowej”. Lekcję przeprowadził Kamila Kopera w formie wykładu pt. „Cena odwagi i sprzeciwu – historia rodziny Ulmów” Lekcja ta powstała w ramach projektu „Wolna Niepodległa” realizowanego z Programu Wieloletniego „Niepodległa”, wspólnie z Muzeum Zamek w Łańcucie, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz Podkarpackim Kuratorem Oświaty. Podczas lekcji młodzież miała możliwość poznania wyjątkowych materiałów historycznych udostępnionych przez Muzeum w Markowej. Pan Kopera przybliżył uczniom historię Markowej, miejscowości, w której mieszkała rodzina Ulmów, ukazał ich bohaterską postawę, zwrócił uwagę na ofiarność wielu Polaków w celu ratowania ludności żydowskiej podczas II wojny światowej. Była to wyjątkowa lekcja historii, przybliżająca młodzieży bohaterów pochodzących z naszego regionu. Dziękujemy Pani Kurator za zaproszenie do wzięcia udziału w lekcji Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSSChiO w Jarosławiu; nauczyciele historii ZSSChiO.

W ramach listopadowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, 17 listopada 2021 r. młodzież Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących uczestniczyła w lekcji on-line pt. „Rola wartości leżących u podstaw odzyskania i utrzymania niepodległości Polski oraz budowy jedności Narodu Polskiego na przykładzie rodziny Ulmów z Markowej”. Lekcję przeprowadził Kamila Kopera w formie wykładu pt„Cena odwagi i sprzeciwu – historia rodziny Ulmów”

Dziękujemy Pani Kurator za zaproszenie do wzięcia udziału w lekcji