Spotkanie z podróżnikiem w KOPERNIKU

  • Wydrukuj
  • Email
  • Spotkanie z podróżnikiem w KOPERNIKU. 17 listopada uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem, Grzegorzem Chachurą z grupy TRZASK. Tym razem nasz gość zabrał nas w podróż po Kenii. Pan Grzegorz w  niebywale interesujący sposób, przybliżył nam środowisko geograficzne,  historię i kulturę Afryki wschodniej. Tego dnia odbyliśmy niebywałą podróż  od Mombasy – największego miasta na kenijskim wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, po park narodowy Masaj Mara z widokami na sawannę. Odwiedziliśmy również wioskę Masajów i Umoja plemienia Samburu.  „Byliśmy” na plantacji kawy, nad brzegiem Jeziora Turkana i w Wielkiej Dolinie Ryftowej, a nawet w sierocińcu dla słoni. Z niecierpliwością czekamy na kolejną podróż z grupą TRZASK. Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu
  • Galeria
Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu

17 listopada uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem, Grzegorzem Chachurą z grupy TRZASK.

Tym razem nasz gość zabrał nas w podróż po Kenii. Pan Grzegorz w  niebywale interesujący sposób, przybliżył nam środowisko geograficzne,  historię i kulturę Afryki wschodniej. Tego dnia odbyliśmy niebywałą podróż  od Mombasy – największego miasta na kenijskim wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, po park narodowy Masaj Mara z widokami na sawannę. Odwiedziliśmy również wioskę Masajów i Umoja plemienia Samburu.  „Byliśmy” na plantacji kawy, nad brzegiem Jeziora Turkana i w Wielkiej Dolinie Ryftowej, a nawet w sierocińcu dla słoni.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną podróż z grupą TRZASK.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu