• Namaluj poezję Adama Mickiewicza – konkurs w Zespole Szkół Zawodowych i Rolniczych w Radymnie. W Zespole Szkół Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza3 grudnia 2021 r. odbyła się XVII EDYCJA MICKIEWICZOWSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO oraz XI edycja konkursu plastycznego NAMALUJ POEZJĘ ADAMA MICKIEWICZA. Mocno już zakorzenione w tradycji Szkoły konkursy ku czci jej patrona Adama Mickiewicza, zainaugurowała dyrektor Szkoły Małgorzata Czyż. Konkursy po raz kolejny honorowym patronatem objął starosta jarosławski Stanisław Kłopot, który ufundował nagrody dla  uczestników. Laureaci konkursów zostali dodatkowo uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez członka Zarządu Województwa Podkarpackiego Annę Huk. Występy recytatorów zgłoszonych do XVII edycji Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego oceniało jury, którego przewodniczącą była Dorota Gunia, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie. Wśród nagrodzonych znaleźli się: I miejsce – Aleksandra Słabak – SP w Radymnie II miejsce – Weronika Karbownik - SP w Radymnie III miejsce – Julia Sawa – SP w Radymnie Wyróżnienie: Weronika Tworzydło – SP w Radymnie W konkursie plastycznym Namaluj poezję Adama Mickiewicza komisja konkursowa pod przewodnictwem Reginy Krawczyk przyznała nagrody: I miejsce – Sandra Kawecka – SP w Chotyńcu II miejsce – Nadia Blok – SP sióstr Niepokalanek w Jarosławiu III miejsce – Wiktor Wilusz – SP w Pawłosiowie Wyróżnienia:Kinga Doskocz – SP w Laszkach Laura Adamik – SP sióstr Niepokalanek w Jarosławiu Natalia Mikoś – SP w Pawłosiowie Łucja Król – SP w Laszkach Julia Stasieńko – SP w Laszkach Julia Ochenduszkiewicz – SP w RadymnieWszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku na XVIII Edycję Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego oraz XII Edycję konkursu plastycznego Namaluj poezję Adama Mickiewicza. Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSZiR w Radymnie; opracowanie: Anna Bielenda, Anna Zubrzycka.

I miejsce – Aleksandra Słabak – SP w Radymnie

II miejsce – Weronika Karbownik - SP w Radymnie