Świetna końcówka sezonu SMS Jarosław. Trzy złote medale Dawida Jadama w Rzeszowie.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Świetna końcówka sezonu SMS Jarosław. Trzy złote medale Dawida Jadama w Rzeszowie.. Mnóstwo ciekawego działo się w miniony weekend przy pingpongowych stołach. Drużyna SMS Jarosław II odniosła dwa efektowne zwycięstwa w 2 lidze, zaś zawodnik naszego klubu Dawid Jadam sięgnął po 3 złote medale w Mistrzostwach Podkarpacia w Rzeszowie. Wysokie zwycięstwa na koniec sezonu Pracowicie majówkę spędzili zawodnicy SMS Jarosław II, którzy w sobotę wygrali w Dukli z UKS MOSiR 8:2, a w niedzielę u siebie pokonali Bronowiankę Kraków 9:1. Nasza drużyna zajęła 7 miejsce w rozgrywkach grupy podkarpacko-małopolskiej. Znów świetnie spisali się Krzysztof Marcinowski, Łukasz Adamski, Szymon Brud i Dawid Jadam. Razem z nimi zespół tworzą Kamil Dziukiewicz i Konrad Zieliński. - Łącznie 4 punkty w singlu zdobył kapitan drużyny Krzysztof Marcinowski, a po 3 – Dawid Jadam, Szymon Brud i Łukasz Adamski. W grze podwójnej po 2 razy zwyciężali Dawid Jadam/Łukasz Adamski i Krzysztof Marcinowski/Szymon Brud – mówi Kamil Dziukiewicz, grający prezes jarosławskiego klubu i dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W 2022 roku SMS Jarosław II wygrał 5 spotkań oraz po jednym zremisował i przegrał. Z dorobkiem 16 punktów triumfował w rywalizacji klubów o miejsca 7-12. Wyprzedził KS Spektrum-Karpol Słopnice 14 pkt, UKS MOSiR Dukla 12, LUKS Galux Skrzyszów 11, Bronowiankę Kraków 10 i Skawę Wadowice 6. Flaumenhaft śladem Bruda i Jadama? - Występy w 2 lidze traktujemy szkoleniowo. Zakładaliśmy, że szansę gry z seniorami dostaną bardzo młodzi Dawid Jadam i Szymon Brud. Grali bardzo dobrze, odnieśli wiele zwycięstw i reprezentowali Jarosław także w Lotto Superlidze. Chciałbym, aby w nowym sezonie rywalizowali na szczeblu centralnym, tj. w 1 lidze. Rozglądam się za klubami, w których mogliby walczyć z coraz mocniejszymi rywalami – przyznał Kamil Dziukiewicz. Podobną drogę niedawno przeszła inna uczennica SMS Jarosław Anna Brzyska, którą wypożyczyliśmy do Uczelni Zamojskiej do 1 ligi, a ten sezon spędziła w barwach zamojskiego klubu w Ekstraklasie. - Mam nadzieję, że występy w SMS Jarosław II będą „trampoliną” do młodzieżowej i seniorskiej kariery dla Szymona i Dawida. A w ich miejsce, u boku bardzo doświadczonego Krzyśka Marcinowskiego, grać będą kolejni utalentowani tenisiści stołowi, jak np. Szymon Flaumenhaft. Podkreślę jeszcze raz, że druga liga jest idealna szkoleniowo dla młodzieży – dodał menedżer. Worek medali w Rzeszowie Bardzo dobrze zaprezentowali się tenisiści stołowi PKS Kolping z roczników 2007-2008 w rozegranych w Rzeszowie Mistrzostwach Podkarpacia Kadetów. Trzy złote medale – w singlu, deblu i mikście – zdobył 15-letni Dawid Jadam. W grze podwójnej występowałem z Kacprem Totonem z klubu Bingo Ropczyce, a w mieszanej z koleżanką klubową z Kolpinga Natalią Maciałek. W grze pojedynczej Natalia Maciałek wywalczyła srebro, a Kinga Hawro brąz. Wspólnie sięgnęły po złoto w deblu. W mikście brązowy medal wywalczyła Kinga Hawro w parze z Jakubem Świniuchem z Politechniki Rzeszów. W mistrzowskim turnieju wojewódzkim uczestniczył także Alan Zieliński. Za tydzień nasi pingpongiści startować będą w Białymstoku w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Kadetów. Informacja prasowa (tekst, zdj.): SMS Jarosław
  • Galeria

Mnóstwo ciekawego działo się w miniony weekend przy pingpongowych stołach. Drużyna SMS Jarosław II odniosła dwa efektowne zwycięstwa w 2 lidze, zaś zawodnik naszego klubu Dawid Jadam sięgnął po 3 złote medale w Mistrzostwach Podkarpacia w Rzeszowie.

Wysokie zwycięstwa na koniec sezonu

Pracowicie majówkę spędzili zawodnicy SMS Jarosław II, którzy w sobotę wygrali w Dukli z UKS MOSiR 8:2, a w niedzielę u siebie pokonali Bronowiankę Kraków 9:1. Nasza drużyna zajęła 7 miejsce w rozgrywkach grupy podkarpacko-małopolskiej. Znów świetnie spisali się Krzysztof Marcinowski, Łukasz Adamski, Szymon Brud i Dawid Jadam. Razem z nimi zespół tworzą Kamil Dziukiewicz i Konrad Zieliński. - Łącznie 4 punkty w singlu zdobył kapitan drużyny Krzysztof Marcinowski, a po 3 – Dawid Jadam, Szymon Brud i Łukasz Adamski. W grze podwójnej po 2 razy zwyciężali Dawid Jadam/Łukasz Adamski i Krzysztof Marcinowski/Szymon Brud – mówi Kamil Dziukiewicz, grający prezes jarosławskiego klubu i dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

W 2022 roku SMS Jarosław II wygrał 5 spotkań oraz po jednym zremisował i przegrał. Z dorobkiem 16 punktów triumfował w rywalizacji klubów o miejsca 7-12. Wyprzedził KS Spektrum-Karpol Słopnice 14 pkt, UKS MOSiR Dukla 12, LUKS Galux Skrzyszów 11, Bronowiankę Kraków 10 i Skawę Wadowice 6.

Flaumenhaft śladem Bruda i Jadama?

- Występy w 2 lidze traktujemy szkoleniowo. Zakładaliśmy, że szansę gry z seniorami dostaną bardzo młodzi Dawid Jadam i Szymon Brud. Grali bardzo dobrze, odnieśli wiele zwycięstw i reprezentowali Jarosław także w Lotto Superlidze. Chciałbym, aby w nowym sezonie rywalizowali na szczeblu centralnym, tj. w 1 lidze. Rozglądam się za klubami, w których mogliby walczyć z coraz mocniejszymi rywalami – przyznał Kamil Dziukiewicz.

Podobną drogę niedawno przeszła inna uczennica SMS Jarosław Anna Brzyska, którą wypożyczyliśmy do Uczelni Zamojskiej do 1 ligi, a ten sezon spędziła w barwach zamojskiego klubu w Ekstraklasie. - Mam nadzieję, że występy w SMS Jarosław II będą „trampoliną” do młodzieżowej i seniorskiej kariery dla Szymona i Dawida. A w ich miejsce, u boku bardzo doświadczonego Krzyśka Marcinowskiego, grać będą kolejni utalentowani tenisiści stołowi, jak np. Szymon Flaumenhaft. Podkreślę jeszcze raz, że druga liga jest idealna szkoleniowo dla młodzieży – dodał menedżer.

Worek medali w Rzeszowie

Bardzo dobrze zaprezentowali się tenisiści stołowi PKS Kolping z roczników 2007-2008 w rozegranych w Rzeszowie Mistrzostwach Podkarpacia Kadetów. Trzy złote medale – w singlu, deblu i mikście – zdobył 15-letni Dawid Jadam. W grze podwójnej występowałem z Kacprem Totonem z klubu Bingo Ropczyce, a w mieszanej z koleżanką klubową z Kolpinga Natalią Maciałek.

W grze pojedynczej Natalia Maciałek wywalczyła srebro, a Kinga Hawro brąz. Wspólnie sięgnęły po złoto w deblu. W mikście brązowy medal wywalczyła Kinga Hawro w parze z Jakubem Świniuchem z Politechniki Rzeszów. W mistrzowskim turnieju wojewódzkim uczestniczył także Alan Zieliński. Za tydzień nasi pingpongiści startować będą w Białymstoku w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Kadetów.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): SMS Jarosław