Warsztaty „Jak zapewnić bezpieczeństwo i jakość żywności?” w ramach projektu "Współpraca w ramach branży spożywczej szansą na rozwój regionu"

  • Wydrukuj
  • Email
  • Warsztaty „Jak zapewnić bezpieczeństwo i jakość żywności?” w ramach projektu "Współpraca w ramach branży spożywczej szansą na rozwój regionu". 30 kwietnia 2022 r. nauczyciele branży spożywczej zrealizowali kolejne zajęcia w pracowniach Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Sobotnie warsztaty prowadzone przez pracowników naukowych uczelni były odpowiedzią na pytania: jak zapewnić bezpieczeństwo i jakość żywności oraz jak spełnić obecne oraz przewidywane oczekiwania konsumenta równocześnie osiągając wysokie zyski. Jedną z metod jest system HACCP, który skutecznie i ostatecznie usuwa zagrożenia lub ogranicza je do bezpiecznego poziomu. Żywność jest źródłem składników odżywczych oraz idealnym środowiskiem do rozwoju drobnoustrojów. Zagrożenia  mikrobiologiczne dla konsumentów stanowią komórki bakterii, pleśnie, wirusy oraz toksyny bateryjne i mykotoksyny.  Materiałem badawczym, który uczestnicy  zajęć ocenili pod kątem bezpieczeństwa zdrowotnego były kiszone ogórki oraz mielone mięso. Zajęcia warsztatowe odbyły się w projektu Współpraca w ramach branży spożywczej szansą na rozwój regionu. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Priorytet II – Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.15 Kształcenie i szkolenie zawodowe dostosowane do potrzeb zmieniającej się gospodarki, numer UDA-POWER.02.15.00-00-1009/20-00. Nauczyciele branży spożywczej serdecznie dziękują prof. dr hab. inż. Wiesławowi Barabaszowi  oraz dr inż. Markowi Zadernowskiemu za interesujące oraz bardzo przydatne zajęcia, które oprócz rezultatów edukacyjnych służyły wymianie doświadczeń. Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSSChiO w Jarosławiu
  • Galeria

30 kwietnia 2022 r. nauczyciele branży spożywczej zrealizowali kolejne zajęcia w pracowniach Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Sobotnie warsztaty prowadzone przez pracowników naukowych uczelni były odpowiedzią na pytania: jak zapewnić bezpieczeństwo i jakość żywności oraz jak spełnić obecne oraz przewidywane oczekiwania konsumenta równocześnie osiągając wysokie zyski.

Jedną z metod jest system HACCP, który skutecznie i ostatecznie usuwa zagrożenia lub ogranicza je do bezpiecznego poziomu. Żywność jest źródłem składników odżywczych oraz idealnym środowiskiem do rozwoju drobnoustrojów. Zagrożenia  mikrobiologiczne dla konsumentów stanowią komórki bakterii, pleśnie, wirusy oraz toksyny bateryjne i mykotoksyny.  Materiałem badawczym, który uczestnicy  zajęć ocenili pod kątem bezpieczeństwa zdrowotnego były kiszone ogórki oraz mielone mięso.

Zajęcia warsztatowe odbyły się w projektu Współpraca w ramach branży spożywczej szansą na rozwój regionu. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Priorytet II – Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.15 Kształcenie i szkolenie zawodowe dostosowane do potrzeb zmieniającej się gospodarki, numer UDA-POWER.02.15.00-00-1009/20-00.

Nauczyciele branży spożywczej serdecznie dziękują prof. dr hab. inż. Wiesławowi Barabaszowi  oraz dr inż. Markowi Zadernowskiemu za interesujące oraz bardzo przydatne zajęcia, które oprócz rezultatów edukacyjnych służyły wymianie doświadczeń.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSSChiO w Jarosławiu

fe logo