Uczniowie szkoły branżowej z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na praktykach w Grecji

  • Wydrukuj
  • Email
  • Uczniowie szkoły branżowej z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na praktykach w Grecji. 3 maja 2022 r. grupa 24 uczniów Szkoły Branżowej I Stopnia im. Stefana Banacha w Jarosławiu rozpoczęła swoją zawodową przygodę, czyli 2 tygodnie praktyk w greckich Salonikach. Grupa składa się z szesnastu uczniów kształcących się w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych i ośmiu uczniów z klas o zawodach: kierowca mechanik i mechanik pojazdów samochodowych. Uczniowie będą odbywać praktyki zawodowe w greckich warsztatach oraz stacjach diagnostycznych. Głównym celem projektu jest wyrobienie umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich oraz doskonalenie umiejętności zawodowych zgodnie z najnowocześniejszymi standardami. Grupa w ramach projektu ma zagwarantowane, oprócz zakwaterowania, pełnego wyżywienia, biletów na transport komunikacją miejską, również bogaty program kulturowy. Uczniowie zostali zakwaterowani w Hotelu Esperia położonym w centrum Salonik, tuż przed Ministerstwem Macedonii i Tracji, kilka metrów od Placu Arystotelesa, Rynku Modianos i zabytkowego centrum miasta. Mieszkają w dwuosobowych komfortowych pokojach. Obiady i kolacje będą jadać w greckich restauracjach. Praktyki potrwają do 17 maja 2022 r. i są realizowane w ramach projektu Erasmus+ 2021-1-PL01-KA121-VET-000011804. Opiekunami uczniów są: Dorota Różańska oraz  Beata Pilek, koordynatorem projektu  jest Wiesław Zięba. Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu
  • Galeria

3 maja 2022 r. grupa 24 uczniów Szkoły Branżowej I Stopnia im. Stefana Banacha w Jarosławiu rozpoczęła swoją zawodową przygodę, czyli 2 tygodnie praktyk w greckich Salonikach.

Grupa składa się z szesnastu uczniów kształcących się w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych i ośmiu uczniów z klas o zawodach: kierowca mechanik i mechanik pojazdów samochodowych. Uczniowie będą odbywać praktyki zawodowe w greckich warsztatach oraz stacjach diagnostycznych. Głównym celem projektu jest wyrobienie umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich oraz doskonalenie umiejętności zawodowych zgodnie z najnowocześniejszymi standardami.

Grupa w ramach projektu ma zagwarantowane, oprócz zakwaterowania, pełnego wyżywienia, biletów na transport komunikacją miejską, również bogaty program kulturowy. Uczniowie zostali zakwaterowani w Hotelu Esperia położonym w centrum Salonik, tuż przed Ministerstwem Macedonii i Tracji, kilka metrów od Placu Arystotelesa, Rynku Modianos i zabytkowego centrum miasta. Mieszkają w dwuosobowych komfortowych pokojach. Obiady i kolacje będą jadać w greckich restauracjach.

Praktyki potrwają do 17 maja 2022 r. i są realizowane w ramach projektu Erasmus+ 2021-1-PL01-KA121-VET-000011804. Opiekunami uczniów są: Dorota Różańska oraz  Beata Pilek, koordynatorem projektu  jest Wiesław Zięba.

 fe logo

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu