Warsztaty dziennikarskie uczniów KOPERNIKA w Krakowie

  • Wydrukuj
  • Email
  • Warsztaty dziennikarskie uczniów KOPERNIKA w Krakowie. 18 maja  br. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu  wybrali się do Krakowa na warsztaty dziennikarskie. Dzięki życzliwości dziennikarza Marcina Kubata i Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieli okazję poznać tajniki dziennikarskiego rzemiosła i  specyfikę studiowania na tym kierunku. Uczniowie I LO w Jarosławiu zapoznali się ze szczegółami dotyczącymi pracy w radiu oraz telewizji. Nagrali krótkiego newsa, sprawdzili się w roli prowadzącego programu i zobaczyli, jak wygląda praca nad edycją radiową od kuchni. Niektórzy odważyli się nawet nagrać drobny segment z pogodą, tym razem w uniwersyteckim studiu telewizyjnym. Nie obyło się też bez chwili wolnego, która została przeznaczona na zwiedzanie rynku, spacer wzdłuż Wisły, czy też zwykłą integrację. Nie ma wątpliwości, że to nie ostatni raz, kiedy uczniowie KOPERNIKA ścinają swoje ścieżki z drogami inicjatyw uniwersyteckich. Klasy dziennikarskie mają to po prostu wpisane we krwi. Uczniom towarzyszyli Danuta  Matusz, Jolanta  Jastrzębska oraz Paweł Szymski. Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu
  • Galeria

18 maja  br. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu  wybrali się do Krakowa na warsztaty dziennikarskie. Dzięki życzliwości dziennikarza Marcina Kubata i Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieli okazję poznać tajniki dziennikarskiego rzemiosła i  specyfikę studiowania na tym kierunku.

Uczniowie I LO w Jarosławiu zapoznali się ze szczegółami dotyczącymi pracy w radiu oraz telewizji. Nagrali krótkiego newsa, sprawdzili się w roli prowadzącego programu i zobaczyli, jak wygląda praca nad edycją radiową od kuchni. Niektórzy odważyli się nawet nagrać drobny segment z pogodą, tym razem w uniwersyteckim studiu telewizyjnym.

Nie obyło się też bez chwili wolnego, która została przeznaczona na zwiedzanie rynku, spacer wzdłuż Wisły, czy też zwykłą integrację.

Nie ma wątpliwości, że to nie ostatni raz, kiedy uczniowie KOPERNIKA ścinają swoje ścieżki z drogami inicjatyw uniwersyteckich. Klasy dziennikarskie mają to po prostu wpisane we krwi. Uczniom towarzyszyli Danuta  Matusz, Jolanta  Jastrzębska oraz Paweł Szymski.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu