Wizyta studyjna w Zakładzie Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego HORTINO w Leżajsku w ramach projektu „Współpraca w ramach branży spożywczej szansą na rozwój regionu”

  • Wydrukuj
  • Email
  • Wizyta studyjna w Zakładzie Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego HORTINO w Leżajsku w ramach projektu „Współpraca w ramach branży spożywczej szansą na rozwój regionu”. Druga wizyta studyjna nauczycieli branży spożywczej, pracownika naukowego Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz technologów żywności z klasy 2 miała miejsca w zakładzie branży owocowo-warzywnej. Branżę  cechuje duża różnorodność, sezonowość oraz zmienna jakość surowca która m.in. zależy od warunków pogodowych. Zakład HORTINO w Leżajsku funkcjonuje od 50 lat, obecnie zatrudnia około 500 pracowników a działalność spółki z o.o. opiera się w 100%vna polskim kapitale. Asortyment wyrobów obejmuje mrożonki, koncentraty soków, syropy oraz wyroby dla cukierni i piekarni, zakład przetwarza rocznie 90 000 ton surowców. Wyroby z HORTINO są znane i cenione przez konsumentów, większa część produkcji wysyłana jest na eksport. W 2021 roku w zakładzie został wdrożony i certyfikowany system zarządzania bezpieczeństwem żywności wg standardu FSSC 22000 oraz certyfikat FDA niezbędny do sprzedaży produktów na rynkach międzynarodowych. Pierwsza część wizyty przybliżyła uczestnikom  specyfikę zakładu, charakter produkcji oraz standardy bezpieczeństwa żywności. Następnie uczestnicy poznali proces produkcji mrożonek ze szpinaku, wyposażenie techniczne oraz zaplecze magazynowe zakładu. Przyszli technolodzy żywności przygotowali dwie potrawy z serii dania gotowe: warzywa na patelnię z ciecierzycą oraz warzywa z przyprawą paryską. Wizyta zakończyła się oceną oraz degustacją potraw. Pobyt w zakładzie oraz rozmowy z pracownikami pozwoliły uczestnikom uzupełnić wiedzę oraz połączyć teorię z praktyką. Uczestnicy wizyty studyjnej składają serdeczne podziękowania Zarządowi HORTINO za możliwość pobytu w zakładzie oraz świetne lekcje technologii i techniki na żywo. Dziękujemy Piotrowi Wojtuń oraz Pracownikom za poświęcony czas i życzliwość.Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSSChiO w Jarosławiu
  • Galeria

Druga wizyta studyjna nauczycieli branży spożywczej, pracownika naukowego Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz technologów żywności z klasy 2 miała miejsca w zakładzie branży owocowo-warzywnej. Branżę  cechuje duża różnorodność, sezonowość oraz zmienna jakość surowca która m.in. zależy od warunków pogodowych. Zakład HORTINO w Leżajsku funkcjonuje od 50 lat, obecnie zatrudnia około 500 pracowników a działalność spółki z o.o. opiera się w 100%vna polskim kapitale. Asortyment wyrobów obejmuje mrożonki, koncentraty soków, syropy oraz wyroby dla cukierni i piekarni, zakład przetwarza rocznie 90 000 ton surowców.

Wyroby z HORTINO są znane i cenione przez konsumentów, większa część produkcji wysyłana jest na eksport. W 2021 roku w zakładzie został wdrożony i certyfikowany system zarządzania bezpieczeństwem żywności wg standardu FSSC 22000 oraz certyfikat FDA niezbędny do sprzedaży produktów na rynkach międzynarodowych. Pierwsza część wizyty przybliżyła uczestnikom  specyfikę zakładu, charakter produkcji oraz standardy bezpieczeństwa żywności. Następnie uczestnicy poznali proces produkcji mrożonek ze szpinaku, wyposażenie techniczne oraz zaplecze magazynowe zakładu. Przyszli technolodzy żywności przygotowali dwie potrawy z serii dania gotowe: warzywa na patelnię z ciecierzycą oraz warzywa z przyprawą paryską. Wizyta zakończyła się oceną oraz degustacją potraw. Pobyt w zakładzie oraz rozmowy z pracownikami pozwoliły uczestnikom uzupełnić wiedzę oraz połączyć teorię z praktyką.

Uczestnicy wizyty studyjnej składają serdeczne podziękowania Zarządowi HORTINO za możliwość pobytu w zakładzie oraz świetne lekcje technologii i techniki na żywo. Dziękujemy Piotrowi Wojtuń oraz Pracownikom za poświęcony czas i życzliwość.

fe logo

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSSChiO w Jarosławiu