Finał konkursu „Moje spojrzenie na patriotyzm obiektywem aparatu fotograficznego”

  • Wydrukuj
  • Email
  • Finał konkursu „Moje spojrzenie na patriotyzm obiektywem aparatu fotograficznego”. Finał konkursu „Moje spojrzenie na patriotyzm obiektywem aparatu fotograficznego” odbył się 9 czerwca 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu. Organizatorem projektu był Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu, a honorowym patronatem objął konkurs starosta jarosławski Stanisław Kłopot i Klub Fotograficzny Atest 2000. Uroczyste otwarcie wystawy i rozdanie dyplomów i nagród zaszczycili swoją obecnością:  Wicestarosta Mariusz Trojak,  Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Marta Kurpiel, reprezentująca Wydział Rozwoju i Promocji Monika Maj- Lichończak, Prezes Klubu Fotograficznego Atest 2000 Łukasz Roga oraz wszyscy uczestnicy konkursu wraz ze swoimi opiekunami. Ideą tego konkursu było skierowanie pytania do młodych ludzi z czym kojarzy się im patriotyzm. Nadesłane na konkurs zdjęcia i krótkie uzasadnienia wyboru były odpowiedzią na nasze pytanie. Cieszymy się, że to bardzo ważne słowo kojarzone jest nie tylko z miejscami pamięci narodowej, ale też z wszystkim co polskie: szkołą, krajobrazem, przyrodą, zabawą, ubiorem, sportem i narodową symboliką. Każde konkursowe zdjęcie ma ogromną wartość emocjonalną, którą autorzy uchwycili kadrem swoich aparatów dzieląc się z widzami swoją wrażliwością. Oto lista nagrodzonych: SZKOŁY PODSTAWOWE WYRÓŻNIENIA: Aleksandra Zając  Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu Alicja Kornak  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu Wiktoria Klucznik  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu Piotr Kąfera ze Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Jana Balickiego w Morawsku Julia Mrozowicz Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Muninie NAGRODY: III miejsce – Mateusz Kowal Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Muninie II miejsce – Jakub Bęben Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Jana Balickiego w Morawsku I miejsce - Wiktoria Brodowicz Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego SZKOŁY PONADPODSTAWOWE WYRÓŻNIENIA: Dawid Stefanko Zespół Szkół Drogowo - Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu Nikola Brzana Zespół Szkół Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu NAGRODY: III miejsce- Julia Krok Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej w Jarosławiu II miejsce- Amelia Korczewska  Zespół Szkół Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu I miejsce- Kamila Depciuch  Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących im. M. Curie Skłodowskiej Wystawę fotografii nadesłanych na konkurs można oglądać w budynku Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, na parterze i pierwszym piętrze. Zapraszamy. Informacja prasowa (tekst): ZSEiO w Jarosławiu Zdj. zasób własny
  • Galeria

Finał konkursu „Moje spojrzenie na patriotyzm obiektywem aparatu fotograficznego” odbył się 9 czerwca 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu.

Organizatorem projektu był Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu, a honorowym patronatem objął konkurs starosta jarosławski Stanisław Kłopot i Klub Fotograficzny Atest 2000.

Uroczyste otwarcie wystawy i rozdanie dyplomów i nagród zaszczycili swoją obecnością:  Wicestarosta Mariusz Trojak,  Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Marta Kurpiel, reprezentująca Wydział Rozwoju i Promocji Monika Maj- Lichończak, Prezes Klubu Fotograficznego Atest 2000 Łukasz Roga oraz wszyscy uczestnicy konkursu wraz ze swoimi opiekunami. Ideą tego konkursu było skierowanie pytania do młodych ludzi z czym kojarzy się im patriotyzm. Nadesłane na konkurs zdjęcia i krótkie uzasadnienia wyboru były odpowiedzią na nasze pytanie. Cieszymy się, że to bardzo ważne słowo kojarzone jest nie tylko z miejscami pamięci narodowej, ale też z wszystkim co polskie: szkołą, krajobrazem, przyrodą, zabawą, ubiorem, sportem i narodową symboliką.

Każde konkursowe zdjęcie ma ogromną wartość emocjonalną, którą autorzy uchwycili kadrem swoich aparatów dzieląc się z widzami swoją wrażliwością.

Oto lista nagrodzonych:

 SZKOŁY PODSTAWOWE

WYRÓŻNIENIA:        

Aleksandra Zając  Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu

 Alicja Kornak  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu                       

 Wiktoria Klucznik  Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu

Piotr Kąfera ze Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Jana Balickiego w Morawsku

Julia Mrozowicz Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Muninie

NAGRODY:

III miejsce – Mateusz Kowal Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Muninie

II miejsce – Jakub Bęben Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Jana Balickiego w Morawsku

I miejsce - Wiktoria Brodowicz Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

WYRÓŻNIENIA:

Dawid Stefanko Zespół Szkół Drogowo - Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu

Nikola Brzana Zespół Szkół Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu

NAGRODY:

III miejsce- Julia Krok Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej w Jarosławiu

II miejsce- Amelia Korczewska  Zespół Szkół Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego w Jarosławiu

I miejsce- Kamila Depciuch  Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących im. M. Curie Skłodowskiej

Wystawę fotografii nadesłanych na konkurs można oglądać w budynku Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, na parterze i pierwszym piętrze. Zapraszamy.

 

Informacja prasowa (tekst): ZSEiO w Jarosławiu

Zdj. zasób własny