Uczennica KOPERNIKA na 8. Kongresie Młodych Matematyków Polskich

  • Wydrukuj
  • Email
  • Uczennica KOPERNIKA na 8. Kongresie Młodych Matematyków Polskich. Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu Ismena Leśko znalazła się w gronie około trzystu uczniów z całej Polski, którzy zostali zaproszeni do udziału w Kongresie Młodych Matematyków Polskich. Uczniowie zostali wytypowani przez Kuratoria Oświaty, Olimpiadę Matematyczną, Konkurs Uczniowskich Prac z Matematyki oraz Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci. W tym roku 8. Kongres Młodych Matematyków Polskich odbędzie się w Łodzi w dniach 22-25 września. Jest to cykliczna impreza organizowana wspólnie przez wszystkie polskie jednostki naukowe, mające uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego z matematyki, przeznaczona dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Bezpośrednimi organizatorami są Politechnika Łódzka i Uniwersytet Łódzki, ze szczególnym wsparciem Polskiej Akademii Nauk oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Na Kongres przybędą najzdolniejsi, zainteresowani matematyką uczniowie liceów z całej Polski. Będą mieli okazję zetknąć się z wybitnymi matematykami, usłyszeć specjalnie dla nich przygotowane wykłady, a niektórzy z nich będą mieli możliwość wygłoszenia własnych komunikatów. Jesteśmy dumni z Ismeny, która znalazła się wśród wybitnie uzdolnionych matematycznie i cieszy nas fakt, że nasza szkoła jest w gronie prestiżowych liceów. Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu
  • Galeria

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu Ismena Leśko znalazła się w gronie około trzystu uczniów z całej Polski, którzy zostali zaproszeni do udziału w Kongresie Młodych Matematyków Polskich. Uczniowie zostali wytypowani przez Kuratoria Oświaty, Olimpiadę Matematyczną, Konkurs Uczniowskich Prac z Matematyki oraz Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci.

W tym roku 8. Kongres Młodych Matematyków Polskich odbędzie się w Łodzi w dniach 22-25 września. Jest to cykliczna impreza organizowana wspólnie przez wszystkie polskie jednostki naukowe, mające uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego z matematyki, przeznaczona dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Bezpośrednimi organizatorami są Politechnika Łódzka i Uniwersytet Łódzki, ze szczególnym wsparciem Polskiej Akademii Nauk oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Na Kongres przybędą najzdolniejsi, zainteresowani matematyką uczniowie liceów z całej Polski. Będą mieli okazję zetknąć się z wybitnymi matematykami, usłyszeć specjalnie dla nich przygotowane wykłady, a niektórzy z nich będą mieli możliwość wygłoszenia własnych komunikatów.

Jesteśmy dumni z Ismeny, która znalazła się wśród wybitnie uzdolnionych matematycznie i cieszy nas fakt, że nasza szkoła jest w gronie prestiżowych liceów.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu