Medalowy tydzień uczniów Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu

  • Wydrukuj
  • Email
  • Medalowy tydzień uczniów Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Tenisiści stołowi Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu zdobyli brązowy medal w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci (do klasy 6). W Rawie Mazowieckiej bardzo dobrze spisali się także ich starsi koledzy (klasy 7-8), którzy zajęli 4 miejsce w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Z naszymi zawodnikami podczas wspomnianych Mistrzostw Polski Szkół byli trenerzy – odpowiednio – Mateusz Czernik i Łukasz Adamski. Jako pierwsi rywalizowali bracia Wojciech i Szymon Flaumenhaftowie i Aleksander Zielnik. W grupie wygrali cztery mecze z rywalami z Kołobrzegu, Olsztyna, Polkowic i miejscowości Otyń, a w ćwierćfinale pokonali Rawę Mazowiecką 3:1. W półfinale przegrali z Czechowicami-Dziedzicami 2:3, zaś w spotkaniu o medal wygrali z Zieloną Górą 3:1. Najstarszy z zespołu Szymon Flaumehaft (rocznik 2009) wygrał wszystkie pojedynki w turnieju i został uznany najlepszym zawodnikiem. Rok młodszy jest Alek Zielnik, zaś Wojtek Flaumenhaft ma zaledwie 9 lat. Wszyscy zawodnicy trenują w Ośrodku Szkoleniowym w Jarosławiu, którego koordynatorem jest Kamil Dziukiewicz, dyrektor SMS. Następnie w Rawie Mazowieckiej rywalizowali kolejni utalentowani uczniowie Szkoły Podstawowej jarosławskiej SMS Dawid Jadam i Alan Zieliński. W fazie grupowej zwyciężyli w meczach z SP Somonino 3:0, SP Jędrzejów 3:0 i SP Gwiździny 3:0, a przegrali tylko z SP Grodzisk Mazowiecki 2:3. Kolejny sukces odnieśli w ćwierćfinale, pokonując SP 2 Rawa Mazowiecka 3:2. W jednym z pojedynków świetnie spisujący się Dawid Jadam (grał już w Sokołowie S.A. Jarosław w Lotto Superlidze) wygrał z Marcelem Błaszczykiem, aktualnym Mistrzem Polski kadetów. W decydujących meczach jarosławianie niestety ponieśli porażki, w półfinale z SP 368 Warszawa i o brąz z SP 2 Grodzisk Mazowiecki. Wojtek Flaumenhaft podwójnym mistrzem Podkarpacia skrzatów 9-letni Wojciech Flaumenhaft (PKS Kolping Jarosław) zdobył 2 złote medale w rozegranych w Dębicy Mistrzostwach Podkarpacia Skrzatów. Natomiast w Kraśniku wraz ze swoim tatą Jackiem wywalczył srebro podczas Ogólnopolskiego Rodzinnego Festiwalu Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu. Znakomicie spisał się Wojtek Flaumenhaft, uczeń jarosławskiej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego, w mistrzostwach województwa – w singlu i deblu z Jakubem Kwaśnickim (UKS MOSiR Dukla) nie stracił ani jednego seta. - Wojtek kolejno pokonał po 3:0 Adama Koźlaka, Juliana Kijowskiego, Wojciecha Dębskiego i w finale Jakuba Kwaśnickiego. W deblu z Kubą Kwaśnickim odnieśli 3 zwycięstwa po 2:0, w tym w finale parę Wojciech Dębski/Jakub Szerszeń – mówi Jacek Flaumenhaft. Natomiast w sobotę Wojciech Flaumenhaft, który podobnie jak starszy brat Szymon trenuje w Ośrodku Szkoleniowym w Jarosławiu, wziął udział ze swoim tatą w zawodach rodzinnych w Kraśniku. - W grupie wszystkie wszystkie mecze wygraliśmy po 2:0, ćwierćfinał 2:1 z rodziną Kalinowskich z Lubartowa oraz półfinał 2:1 z rodziną Gulan z Piaseczna. Z kolei w finale przegraliśmy z rodziną Iwaniuch z Przemyśla 0:2 – dodał Jacek Flaumenhaft. Zdobywali międzynarodowe doświadczenie Przygotowujący się do lipcowych Mistrzostw Europy Juniorów w Belgradzie Anna Brzyska (PKS Kolping Jarosław) i Alan Kulczycki (nowy zawodnik klubu Sokołów S.A. Jarosław) zagrali w międzynarodowym turnieju World Table Tennis Youth Contender Havirov 2022 w Czechach. Anna Brzyska osiągnęła 1/8 finału w zawodach do lat 19, zaś Alan Kulczycki awansował do 1/16 finału w rywalizacji do lat 17. W grupie eliminacyjnej U-19 Anna Brzyska, uczennica SMS Jarosław, wygrała z Chorwatką Zrinką Rebić 3:0 (11:6, 11:5, 12:10) i Izraelką Ellą Shavit 3:0 (11:4, 11:7, 11:4), zaś w turnieju głównym pokonała Ukrainkę Veronikę Matiuninę 3:2 (5:11, 11:9, 9:11, 11:7, 11:2) i w 1/8 finału przegrała z Wong Hoi Tung z Hongkongu 1:3 (8:11, 6:11, 11:5, 5:11). W turnieju U-17 zawodniczka jarosławskiego klubu miała bardzo trudne rywalki z Azji – przegrała ze wspomnianą Wong Hoi Tung 2:3 (11:6, 4:11, 9:11, 11:9, 10:12) i Chinką Zong Geman 0:3 (9:11, 5:11, 7:11). Alan Kulczycki w eliminacjach U-17 wygrał z reprezentantem Węgier Chen Yu Wei 3:0 (11:2, 11:3, 11:4) i Litwinem Jegorem Larkovem 3:0 (11:5, 11:5, 11:2), w 1/32 finału pokonał Izraelczyka Itaya Aviviego 3:2 (12:10, 8:11, 11:9, 9:11, 11:8), zaś w 1/16 finału przegrał z Chińczykiem Chen Yuanyu 1:3 (4:11, 13:11, 10:12, 8:11), srebrnym medalistą czeskiego turnieju. W U-19 Alan Kulczycki przegrał ze Słowakiem Filipem Delincakiem 2:3 (11:8, 9:11, 6:11, 11:7, 7:11) i Szwedem Alve Sjoevoldem 1:3 (6:11, 11:6, 9:11, 3:11). Półfinalista Ligi Mistrzów w Sokołowie S.A. Jarosław Kamil Dziukiewicz, prezes i menedżer Sokołowa S.A., kompletuje skład zespołu z Jarosława na kolejne rozgrywki Lotto Superligi. Do Irańczyka Amirrezy Abbasiego i Alana Kulczyckiego dołączył Ukrainiec Yaroslav Zhmudenko, który kilka lat temu grał w półfinale Lidze Mistrzów. - 33-letni Yaroslav Zhmudenko ma doświadczenie w występach w polskiej Lotto Superlidze, w której zdobył złoty medal z Olimpią-Unią Grudziądz w 2016 roku. Do nas przychodzi jako zdobywca złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Włoch – mówi Kamil Dziukiewicz. - Jarek Zhmudenko będzie drugim ukraińskim tenisistą stołowym w naszym klubie. Od 2018 do 2021 roku z sukcesami w Jarosławiu występował Kou Lei. Wierzę, że Zhmudenko zdobędzie wiele ważnych punktów dla Sokołowa S.A. - przyznał prezes klubu. Od poniedziałku (13 czerwca) reprezentant Ukrainy zagra w turnieju WTT Contender w Zagrzebiu. W pierwszej rundzie eliminacji Yaroslav Zhmudenko spotka się ze Słoweńcem Peterem Hribarem, a zwycięzca tego meczu w drugiej rundzie zagra z Chorwatem Ivorem Barem. Informacja prasowa (tekst, zdj.): Sokołów S.A. Jarosław
  • Galeria

Tenisiści stołowi Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu zdobyli brązowy medal w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci (do klasy 6). W Rawie Mazowieckiej bardzo dobrze spisali się także ich starsi koledzy (klasy 7-8), którzy zajęli 4 miejsce w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Z naszymi zawodnikami podczas wspomnianych Mistrzostw Polski Szkół byli trenerzy – odpowiednio – Mateusz Czernik i Łukasz Adamski.

Jako pierwsi rywalizowali bracia Wojciech i Szymon Flaumenhaftowie i Aleksander Zielnik. W grupie wygrali cztery mecze z rywalami z Kołobrzegu, Olsztyna, Polkowic i miejscowości Otyń, a w ćwierćfinale pokonali Rawę Mazowiecką 3:1. W półfinale przegrali z Czechowicami-Dziedzicami 2:3, zaś w spotkaniu o medal wygrali z Zieloną Górą 3:1.

Najstarszy z zespołu Szymon Flaumehaft (rocznik 2009) wygrał wszystkie pojedynki w turnieju i został uznany najlepszym zawodnikiem. Rok młodszy jest Alek Zielnik, zaś Wojtek Flaumenhaft ma zaledwie 9 lat. Wszyscy zawodnicy trenują w Ośrodku Szkoleniowym w Jarosławiu, którego koordynatorem jest Kamil Dziukiewicz, dyrektor SMS.

Następnie w Rawie Mazowieckiej rywalizowali kolejni utalentowani uczniowie Szkoły Podstawowej jarosławskiej SMS Dawid Jadam i Alan Zieliński. W fazie grupowej zwyciężyli w meczach z SP Somonino 3:0, SP Jędrzejów 3:0 i SP Gwiździny 3:0, a przegrali tylko z SP Grodzisk Mazowiecki 2:3. Kolejny sukces odnieśli w ćwierćfinale, pokonując SP 2 Rawa Mazowiecka 3:2. W jednym z pojedynków świetnie spisujący się Dawid Jadam (grał już w Sokołowie S.A. Jarosław w Lotto Superlidze) wygrał z Marcelem Błaszczykiem, aktualnym Mistrzem Polski kadetów.

W decydujących meczach jarosławianie niestety ponieśli porażki, w półfinale z SP 368 Warszawa i o brąz z SP 2 Grodzisk Mazowiecki.

Wojtek Flaumenhaft podwójnym mistrzem Podkarpacia skrzatów

9-letni Wojciech Flaumenhaft (PKS Kolping Jarosław) zdobył 2 złote medale w rozegranych w Dębicy Mistrzostwach Podkarpacia Skrzatów. Natomiast w Kraśniku wraz ze swoim tatą Jackiem wywalczył srebro podczas Ogólnopolskiego Rodzinnego Festiwalu Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu.

Znakomicie spisał się Wojtek Flaumenhaft, uczeń jarosławskiej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego, w mistrzostwach województwa – w singlu i deblu z Jakubem Kwaśnickim (UKS MOSiR Dukla) nie stracił ani jednego seta.

- Wojtek kolejno pokonał po 3:0 Adama Koźlaka, Juliana Kijowskiego, Wojciecha Dębskiego i w finale Jakuba Kwaśnickiego. W deblu z Kubą Kwaśnickim odnieśli 3 zwycięstwa po 2:0, w tym w finale parę Wojciech Dębski/Jakub Szerszeń – mówi Jacek Flaumenhaft.

Natomiast w sobotę Wojciech Flaumenhaft, który podobnie jak starszy brat Szymon trenuje w Ośrodku Szkoleniowym w Jarosławiu, wziął udział ze swoim tatą w zawodach rodzinnych w Kraśniku.

- W grupie wszystkie wszystkie mecze wygraliśmy po 2:0, ćwierćfinał 2:1 z rodziną Kalinowskich z Lubartowa oraz półfinał 2:1 z rodziną Gulan z Piaseczna. Z kolei w finale przegraliśmy z rodziną Iwaniuch z Przemyśla 0:2 – dodał Jacek Flaumenhaft.

     

Zdobywali międzynarodowe doświadczenie

Przygotowujący się do lipcowych Mistrzostw Europy Juniorów w Belgradzie Anna Brzyska (PKS Kolping Jarosław) i Alan Kulczycki (nowy zawodnik klubu Sokołów S.A. Jarosław) zagrali w międzynarodowym turnieju World Table Tennis Youth Contender Havirov 2022 w Czechach. Anna Brzyska osiągnęła 1/8 finału w zawodach do lat 19, zaś Alan Kulczycki awansował do 1/16 finału w rywalizacji do lat 17.

W grupie eliminacyjnej U-19 Anna Brzyska, uczennica SMS Jarosław, wygrała z Chorwatką Zrinką Rebić 3:0 (11:6, 11:5, 12:10) i Izraelką Ellą Shavit 3:0 (11:4, 11:7, 11:4), zaś w turnieju głównym pokonała Ukrainkę Veronikę Matiuninę 3:2 (5:11, 11:9, 9:11, 11:7, 11:2) i w 1/8 finału przegrała z Wong Hoi Tung z Hongkongu 1:3 (8:11, 6:11, 11:5, 5:11).

W turnieju U-17 zawodniczka jarosławskiego klubu miała bardzo trudne rywalki z Azji – przegrała ze wspomnianą Wong Hoi Tung 2:3 (11:6, 4:11, 9:11, 11:9, 10:12) i Chinką Zong Geman 0:3 (9:11, 5:11, 7:11).

Alan Kulczycki w eliminacjach U-17 wygrał z reprezentantem Węgier Chen Yu Wei 3:0 (11:2, 11:3, 11:4) i Litwinem Jegorem Larkovem 3:0 (11:5, 11:5, 11:2), w 1/32 finału pokonał Izraelczyka Itaya Aviviego 3:2 (12:10, 8:11, 11:9, 9:11, 11:8), zaś w 1/16 finału przegrał z Chińczykiem Chen Yuanyu 1:3 (4:11, 13:11, 10:12, 8:11), srebrnym medalistą czeskiego turnieju.

W U-19 Alan Kulczycki przegrał ze Słowakiem Filipem Delincakiem 2:3 (11:8, 9:11, 6:11, 11:7, 7:11) i Szwedem Alve Sjoevoldem 1:3 (6:11, 11:6, 9:11, 3:11).

Półfinalista Ligi Mistrzów w Sokołowie S.A. Jarosław

Kamil Dziukiewicz, prezes i menedżer Sokołowa S.A., kompletuje skład zespołu z Jarosława na kolejne rozgrywki Lotto Superligi. Do Irańczyka Amirrezy Abbasiego i Alana Kulczyckiego dołączył Ukrainiec Yaroslav Zhmudenko, który kilka lat temu grał w półfinale Lidze Mistrzów.

- 33-letni Yaroslav Zhmudenko ma doświadczenie w występach w polskiej Lotto Superlidze, w której zdobył złoty medal z Olimpią-Unią Grudziądz w 2016 roku. Do nas przychodzi jako zdobywca złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Włoch – mówi Kamil Dziukiewicz.

- Jarek Zhmudenko będzie drugim ukraińskim tenisistą stołowym w naszym klubie. Od 2018 do 2021 roku z sukcesami w Jarosławiu występował Kou Lei. Wierzę, że Zhmudenko zdobędzie wiele ważnych punktów dla Sokołowa S.A. - przyznał prezes klubu.

Od poniedziałku (13 czerwca) reprezentant Ukrainy zagra w turnieju WTT Contender w Zagrzebiu. W pierwszej rundzie eliminacji Yaroslav Zhmudenko spotka się ze Słoweńcem Peterem Hribarem, a zwycięzca tego meczu w drugiej rundzie zagra z Chorwatem Ivorem Barem.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): Sokołów S.A. Jarosław