Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej w klasach celno-skarbowych w ZSEiO

  • Wydrukuj
  • Email
  • Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej w klasach celno-skarbowych w ZSEiO. Podczas czerwcowych lekcji z uczniami z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. W warsztatach wykorzystano jedno z urządzeń AED, będących na wyposażeniu podkarpackiej KAS. Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu to jedna z trzech szkół średnich w regionie, które przystąpiły do edukacyjnego projektu z Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie, w zakresie prawa podatkowego i celnego. Na przestrzeni mijającego roku szkolnego, w technikum o specjalnościach technik logistyk oraz technik eksploatacji portów i terminali, funkcjonariusze Służby Celno - Skarbowej przeprowadzili z uczniami szereg zajęć w zakresie prawa celnego. Na jednej z ostatnich lekcji przeprowadzonej przez podkarpacką KAS, uczniowie mieli okazję wziąć  udział w dodatkowych zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Instruktaż przeprowadziła  st. inspektor Anna Kuźniar z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, która jest ratownikiem pierwszej pomocy. W pokazie dla uczniów wykorzystany został  fantom do nauki resuscytacji  oraz treningowy automatyczny defibrylator zewnętrzny AED, znajdujący się na wyposażeniu podkarpackiej KAS. Warto zaznaczyć, że na początku 2022 r.  Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie wyposażyła swoje jednostki organizacyjne w 30 automatycznych defibrylatorów zewnętrznych AED. Urządzenia znajdują się w siedzibie izby, urzędach skarbowych oraz Podkarpackim Urzędzie Celno- Skarbowym w Przemyślu i jego delegaturach w Przemyślu, Rzeszowie i Krośnie. Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSEiO w Jarosławiu
  • Galeria

Podczas czerwcowych lekcji z uczniami z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. W warsztatach wykorzystano jedno z urządzeń AED, będących na wyposażeniu podkarpackiej KAS.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu to jedna z trzech szkół średnich w regionie, które przystąpiły do edukacyjnego projektu z Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie, w zakresie prawa podatkowego i celnego. Na przestrzeni mijającego roku szkolnego, w technikum o specjalnościach technik logistyk oraz technik eksploatacji portów i terminali, funkcjonariusze Służby Celno - Skarbowej przeprowadzili z uczniami szereg zajęć w zakresie prawa celnego. Na jednej z ostatnich lekcji przeprowadzonej przez podkarpacką KAS, uczniowie mieli okazję wziąć  udział w dodatkowych zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Instruktaż przeprowadziła  st. inspektor Anna Kuźniar z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, która jest ratownikiem pierwszej pomocy.

W pokazie dla uczniów wykorzystany został  fantom do nauki resuscytacji  oraz treningowy automatyczny defibrylator zewnętrzny AED, znajdujący się na wyposażeniu podkarpackiej KAS.

Warto zaznaczyć, że na początku 2022 r.  Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie wyposażyła swoje jednostki organizacyjne w 30 automatycznych defibrylatorów zewnętrznych AED. Urządzenia znajdują się w siedzibie izby, urzędach skarbowych oraz Podkarpackim Urzędzie Celno- Skarbowym w Przemyślu i jego delegaturach w Przemyślu, Rzeszowie i Krośnie.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSEiO w Jarosławiu