KOPERNIK Szkołą Ambasadorów Parlamentu Europejskiego

  • Wydrukuj
  • Email
  • KOPERNIK Szkołą Ambasadorów Parlamentu Europejskiego. 13 czerwca br. w Warszawie odbyło się seminarium certyfikacyjne Programu EPAS – Szkoła Ambasadorów Parlamentu Europejskiego, w którym w tym roku pod opieką Elżbiety Łambuckiej, aktywnie uczestniczyła młodzież I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu. Program miał na celu uświadamianie młodym ludziom możliwości działania w kontekście integracji europejskiej oraz podkreślenie znaczenia głosowania w wyborach europejskich. W ramach programu został zorganizowany w szkole Dzień Europy. Na podstawie otrzymanych materiałów dydaktycznych oraz scenariuszy lekcji europejskich Młodsi Ambasadorzy z klasy 2bc zapoznawali społeczność szkoły z działalnością instytucji europejskich, historią Unii Europejskiej i bieżącym procesem legislacyjnym. Jedną z form aktywności  młodzieży KOPERNIKA w ramach Programu było nagranie dwóch podcastów europejskich, z których pierwszy dotyczył tematyki Erasmusa, a do drugiego zaproszenie przyjęła pani europoseł Elżbieta Łukacijewska. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami: Link 1 Link 2 Zwieńczeniem programu było nadanie Szkole tytułu SZKOŁA AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO. Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu
  • Galeria

13 czerwca br. w Warszawie odbyło się seminarium certyfikacyjne Programu EPAS – Szkoła Ambasadorów Parlamentu Europejskiego, w którym w tym roku pod opieką Elżbiety Łambuckiej, aktywnie uczestniczyła młodzież I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu.

Program miał na celu uświadamianie młodym ludziom możliwości działania w kontekście integracji europejskiej oraz podkreślenie znaczenia głosowania w wyborach europejskich. W ramach programu został zorganizowany w szkole Dzień Europy. Na podstawie otrzymanych materiałów dydaktycznych oraz scenariuszy lekcji europejskich Młodsi Ambasadorzy z klasy 2bc zapoznawali społeczność szkoły z działalnością instytucji europejskich, historią Unii Europejskiej i bieżącym procesem legislacyjnym.

Jedną z form aktywności  młodzieży KOPERNIKA w ramach Programu było nagranie dwóch podcastów europejskich, z których pierwszy dotyczył tematyki Erasmusa, a do drugiego zaproszenie przyjęła pani europoseł Elżbieta Łukacijewska.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Link 1

Link 2

Zwieńczeniem programu było nadanie Szkole tytułu SZKOŁA AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu