„PERŁA W KORONIE ZDOBYTA!”

  • Wydrukuj
  • Email
  • „PERŁA W KORONIE ZDOBYTA!”. Kończący się w KOPERNIKU rok olimpijski 2021/2022 przyniósł ogromny sukces! 17-19 czerwca odbyła się II część zawodów finałowych – GRANDE FINALE – XV edycji Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia”. Olimpijczycy rywalizowali w 8 konkurencjach – Broń i barwa, Eksponat muzealny, Malarstwo batalistyczne, Literatura, Film, Geografia Militarna, Warszawa XVI – XVII wieku oraz Oprowadzanie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie. Miło nam poinformować, że Mateusz Kornaga, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu, zdobył tytuł laureata etapu centralnego. Mateusz zajął I miejsce w konkurencji „Oprowadzanie”, błyskotliwie wcielając się w przewodnika po Archikatedrze św. Jana. Tradycyjnie już uczestnicy złożyli wiązankę i kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Po raz pierwszy w historii olimpiady wszyscy uczestniczyli w Mszy Świętej w intencji twórcy olimpiady mjr. Marka Gajewskiego, która odbyła się w Kościele św. Wawrzyńca na Reducie Wolskiej. Po Mszy Świętej złożona została wiązanka na grobie Marka Gajewskiego. Gala finałowa odbyła się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Jesteśmy dumni z wielu osiągnięć Mateusza i serdecznie mu gratulujemy. Słowa uznania należą się także Joannie Szczepanek, która była opiekunem merytorycznym Mateusza. Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu
  • Galeria

Kończący się w KOPERNIKU rok olimpijski 2021/2022 przyniósł ogromny sukces! 17-19 czerwca odbyła się II część zawodów finałowych – GRANDE FINALE – XV edycji Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia”.

Olimpijczycy rywalizowali w 8 konkurencjach – Broń i barwa, Eksponat muzealny, Malarstwo batalistyczne, Literatura, Film, Geografia Militarna, Warszawa XVI – XVII wieku oraz Oprowadzanie po miejscach i obiektach historycznych w Warszawie.

Miło nam poinformować, że Mateusz Kornaga, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu, zdobył tytuł laureata etapu centralnego. Mateusz zajął I miejsce w konkurencji „Oprowadzanie”, błyskotliwie wcielając się w przewodnika po Archikatedrze św. Jana.

Tradycyjnie już uczestnicy złożyli wiązankę i kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Po raz pierwszy w historii olimpiady wszyscy uczestniczyli w Mszy Świętej w intencji twórcy olimpiady mjr. Marka Gajewskiego, która odbyła się w Kościele św. Wawrzyńca na Reducie Wolskiej. Po Mszy Świętej złożona została wiązanka na grobie Marka Gajewskiego. Gala finałowa odbyła się w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Jesteśmy dumni z wielu osiągnięć Mateusza i serdecznie mu gratulujemy. Słowa uznania należą się także Joannie Szczepanek, która była opiekunem merytorycznym Mateusza.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu