Zakończenie roku szkolnego w SMS Jarosław na… sportowo

  • Wydrukuj
  • Email
  • Zakończenie roku szkolnego w SMS Jarosław na… sportowo. Jak przystało na Szkołę Mistrzostwa Sportowego, rok szkolny w jarosławskiej placówce zakończono na… sportowo. W auli PWSTE w Jarosławiu wystąpili niezwykli sportowcy: Grzegorz MR.ROBOT Pittner, Paweł DAZZLE Kidoń i Krystian Herba. - W uroczystości zakończenia roku szkolnego wzięli udział oczywiście nasi wspaniali uczniowie-sportowcy, a swoją obecnością zaszczycili: Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot i dyrektor generalny Urzędu Województwa Podkarpackiego Marcin Zaborniak. Byli z nami też uczniowie z Ukrainy, którzy uczą się w oddziałach przygotowawczych w SMS-ie - mówi Kamil Dziukiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej SMS w Jarosławiu. Dyrektorem Liceum jest Michał Cebula. Jarosławska Szkoła Mistrzostwa Sportowego zakończyła 7 rok istnienia. Wśród uczniów, ale i jej absolwentów, są medaliści m.in. Mistrzostw Europy i Polski w tenisie stołowym. - Mamy szeroką ofertę jeśli chodzi o wybór dyscyplin sportu. Dzieci i młodzież trenują u nas pod okiem wykwalifikowanej kadry szkoleniowej. W Szkole Podstawowej SMS są tenis stołowy, piłka nożna, akrobatyka, tenis ziemny, pływanie, a w Liceum Ogólnokształcącym SMS tenis stołowy, piłka nożna chłopców, siatkówka dziewcząt, pływanie – dodał Kamil Dziukiewicz, pasjonat tenisa stołowego, ale też sympatyk całego sportu. Bardzo fajnym wydarzeniem było połączenie zakończenie roku w podstawówce i liceum z występami sportowców. - Grzegorz MR.ROBOT Pittner jest Wicemistrzem Europy w Poppingu (tzw. taniec uliczny zaliczany do „funky styles), Paweł DAZZLE Kidoń to Mistrz Świata Basketball Freestyle, jest zawodnikiem legendarnej amerykańskiej drużyny Harlem Globtroters, a z kolei Krystian Herba to 6-krotny rekordzista Guinnessa, rekordzista świata, rekordzista Estonii oraz Ukrainy, a także 2-krotny uczestnik programu Mam Talent – powiedział dyrektor Kamil Dziukiewicz. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu to unikalna w skali całego kraju inicjatywa, powstała w wyniku zapotrzebowania na profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży. - W podstawówce mamy klasy od zerówki do 8, a w liceum pełna również wszystkie klasy i maturalne. Łącznie mamy 200 uczniów w dwóch szkołach. Zapraszam w nasze progi, trwa nabór do SMS Jarosław - podsumował Kamil Dziukiewicz. Informacja prasowa (tekst, zdj.): SMS Jarosław
  • Galeria

Jak przystało na Szkołę Mistrzostwa Sportowego, rok szkolny w jarosławskiej placówce zakończono na… sportowo. W auli PWSTE w Jarosławiu wystąpili niezwykli sportowcy: Grzegorz MR.ROBOT Pittner, Paweł DAZZLE Kidoń i Krystian Herba.

- W uroczystości zakończenia roku szkolnego wzięli udział oczywiście nasi wspaniali uczniowie-sportowcy, a swoją obecnością zaszczycili: Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot i dyrektor generalny Urzędu Województwa Podkarpackiego Marcin Zaborniak. Byli z nami też uczniowie z Ukrainy, którzy uczą się w oddziałach przygotowawczych w SMS-ie - mówi Kamil Dziukiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej SMS w Jarosławiu. Dyrektorem Liceum jest Michał Cebula.

Jarosławska Szkoła Mistrzostwa Sportowego zakończyła 7 rok istnienia. Wśród uczniów, ale i jej absolwentów, są medaliści m.in. Mistrzostw Europy i Polski w tenisie stołowym.

- Mamy szeroką ofertę jeśli chodzi o wybór dyscyplin sportu. Dzieci i młodzież trenują u nas pod okiem wykwalifikowanej kadry szkoleniowej. W Szkole Podstawowej SMS są tenis stołowy, piłka nożna, akrobatyka, tenis ziemny, pływanie, a w Liceum Ogólnokształcącym SMS tenis stołowy, piłka nożna chłopców, siatkówka dziewcząt, pływanie – dodał Kamil Dziukiewicz, pasjonat tenisa stołowego, ale też sympatyk całego sportu.

Bardzo fajnym wydarzeniem było połączenie zakończenie roku w podstawówce i liceum z występami sportowców. - Grzegorz MR.ROBOT Pittner jest Wicemistrzem Europy w Poppingu (tzw. taniec uliczny zaliczany do „funky styles), Paweł DAZZLE Kidoń to Mistrz Świata Basketball Freestyle, jest zawodnikiem legendarnej amerykańskiej drużyny Harlem Globtroters, a z kolei Krystian Herba to 6-krotny rekordzista Guinnessa, rekordzista świata, rekordzista Estonii oraz Ukrainy, a także 2-krotny uczestnik programu Mam Talent – powiedział dyrektor Kamil Dziukiewicz.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu to unikalna w skali całego kraju inicjatywa, powstała w wyniku zapotrzebowania na profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży. - W podstawówce mamy klasy od zerówki do 8, a w liceum pełna również wszystkie klasy i maturalne. Łącznie mamy 200 uczniów w dwóch szkołach. Zapraszam w nasze progi, trwa nabór do SMS Jarosław - podsumował Kamil Dziukiewicz.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.): SMS Jarosław