Per aspera ad astra – wywiad ucznia KOPERNIKA w TVP3 Rzeszów

  • Wydrukuj
  • Email
  • Per aspera ad astra – wywiad ucznia KOPERNIKA w TVP3 Rzeszów. 23 czerwca 2022 r. na zaproszenie redaktorów – Anny Sabat oraz Pawła Pezdana w porannych Aktualnościach TVP 3 Rzeszów odbył się wywiad z uczniem I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu, Mateuszem Kornagą. Mateusz opowiadał o swoich osiągnięciach – m.in. o zdobytym tytule laureata Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, o przygotowaniach do niej, wyjaśniając ramy czasowe tegorocznej edycji, przy okazji promując olimpiadę. Rozmowa dotyczyła również planów Mateusza na dalszą realizację wyznaczonych celów w przyszłości. Mateusz, wzorując się na Winstonie Churchillu, wspominał, że przygotowanie do olimpiad zajmuje sporo trudu, jednak korzyści z tego są niebagatelnie większe. Pod koniec rozmowy zachęcił do udziału w olimpiadzie za rok w nowym bloku zmiennym ” O Niepodległość i Granice Rzeczpospolitej 1887 – 1922″. Serdecznie gratulujemy Mateuszowi, jednocześnie zachęcamy do obejrzenia wywiadu, który zaczyna się od 30:27 minuty materiału. Link do materiału TUTAJ Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu
  • Galeria

23 czerwca 2022 r. na zaproszenie redaktorów – Anny Sabat oraz Pawła Pezdana w porannych Aktualnościach TVP 3 Rzeszów odbył się wywiad z uczniem I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu, Mateuszem Kornagą.

Mateusz opowiadał o swoich osiągnięciach – m.in. o zdobytym tytule laureata Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, o przygotowaniach do niej, wyjaśniając ramy czasowe tegorocznej edycji, przy okazji promując olimpiadę. Rozmowa dotyczyła również planów Mateusza na dalszą realizację wyznaczonych celów w przyszłości.

Mateusz, wzorując się na Winstonie Churchillu, wspominał, że przygotowanie do olimpiad zajmuje sporo trudu, jednak korzyści z tego są niebagatelnie większe. Pod koniec rozmowy zachęcił do udziału w olimpiadzie za rok w nowym bloku zmiennym ” O Niepodległość i Granice Rzeczpospolitej 1887 – 1922″.

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi, jednocześnie zachęcamy do obejrzenia wywiadu, który zaczyna się od 30:27 minuty materiału.

Link do materiału TUTAJ

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.): I LO w Jarosławiu