Eurolekcje w KOPERNIKU – „Papiery do kariery”

  • Wydrukuj
  • Email
  • Eurolekcje w KOPERNIKU – „Papiery do kariery”. W czwartek 17 listopada I liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu odwiedziła Ambasador Eurodesk Polska dr Anna Miarecka, przeprowadzając warsztaty „Papiery do kariery”, w których wzięły udział klasy: 1c, 3b, 3d i 4b. Eurodesk to Program Unii Europejskiej dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, wspierany – finansowo i merytorycznie – przez Komisję Europejską, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego w ramach programu Erasmus+. Ambasador wskazywała, jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji, poznać swoje słabe i mocne strony oraz dobrze prezentować swoje kwalifikacje. Uczniowie analizowali swoje kompetencje i dyskutowali nad użytecznością dokumentów, które te kompetencje potwierdzają. W czasie zajęć uczniowie poznali i przeanalizowali dokumenty składające się na portfolio Europass. Uczyli się je wypełniać i przekonali się, dlaczego warto korzystać z nich przy ocenie i prezentowaniu swoich umiejętności i kwalifikacji potencjalnym pracodawcom. Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu
  • Galeria

W czwartek 17 listopada I liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu odwiedziła Ambasador Eurodesk Polska dr Anna Miarecka, przeprowadzając warsztaty „Papiery do kariery”, w których wzięły udział klasy: 1c, 3b, 3d i 4b.

Eurodesk to Program Unii Europejskiej dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych, wspierany – finansowo i merytorycznie – przez Komisję Europejską, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa wyższego w ramach programu Erasmus+.
Ambasador wskazywała, jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji, poznać swoje słabe i mocne strony oraz dobrze prezentować swoje kwalifikacje. Uczniowie analizowali swoje kompetencje i dyskutowali nad użytecznością dokumentów, które te kompetencje potwierdzają. W czasie zajęć uczniowie poznali i przeanalizowali dokumenty składające się na portfolio Europass. Uczyli się je wypełniać i przekonali się, dlaczego warto korzystać z nich przy ocenie i prezentowaniu swoich umiejętności i kwalifikacji potencjalnym pracodawcom.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu