Spotkanie edukatorów z krajów Unii Europejskiej z udziałem nauczyciela z KOPERNIKA

  • Wydrukuj
  • Email
  • Spotkanie edukatorów z krajów Unii Europejskiej z udziałem nauczyciela z KOPERNIKA. W czwartek 17 listopada br. w siedzibie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w Brukseli odbyło się spotkanie formalnych i nieformalnych edukatorów z krajów Unii Europejskiej. Z Polski zaproszono do udziału w wydarzeniu dwie szkoły działające w ramach programu EPAS (𝗘𝘂𝗿𝗼𝗽𝗲𝗮𝗻 𝗣𝗮𝗿𝗹𝗶𝗮𝗺𝗲𝗻𝘁 𝗔𝗺𝗯𝗮𝘀𝘀𝗮𝗱𝗼𝗿 𝗦𝗰𝗵𝗼𝗼𝗹 𝗣𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺𝗺𝗲): VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, które reprezentowała Małgorzata Malczyk oraz 𝗜 𝗟𝗶𝗰𝗲𝘂𝗺 Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu, które reprezentował Maciej Wesołowski. Trwające 8 godzin spotkanie prowadzone było w języku angielskim i miało formę bardzo intensywnych warsztatów, podczas których nauczyciele ze szkół z całej Europy oraz aktywiści i wolontariusze z organizacji pozarządowych mieli okazję poznać się, podzielić się swoimi doświadczeniami, obserwacjami i sprawdzonymi w pracy z młodzieżą rozwiązaniami. Dodatkowo udało się opracować wspólne pomysły i projekty pozwalające w ciekawy sposób popularyzować wśród uczniów wiedzę na temat europejskiej demokracji parlamentarnej, roli Parlamentu Europejskiego i europejskich wartości a także zachęcać ich do czynnego udziału w procesach demokratycznych w kontekście kolejnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu
  • Galeria

W czwartek 17 listopada br. w siedzibie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w Brukseli odbyło się spotkanie formalnych i nieformalnych edukatorów z krajów Unii Europejskiej.
Z Polski zaproszono do udziału w wydarzeniu dwie szkoły działające w ramach programu EPAS (𝗘𝘂𝗿𝗼𝗽𝗲𝗮𝗻 𝗣𝗮𝗿𝗹𝗶𝗮𝗺𝗲𝗻𝘁 𝗔𝗺𝗯𝗮𝘀𝘀𝗮𝗱𝗼𝗿 𝗦𝗰𝗵𝗼𝗼𝗹 𝗣𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺𝗺𝗲): VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Warszawie, które reprezentowała Małgorzata Malczyk oraz 𝗜 𝗟𝗶𝗰𝗲𝘂𝗺 Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu, które reprezentował Maciej Wesołowski.
Trwające 8 godzin spotkanie prowadzone było w języku angielskim i miało formę bardzo intensywnych warsztatów, podczas których nauczyciele ze szkół z całej Europy oraz aktywiści i wolontariusze z organizacji pozarządowych mieli okazję poznać się, podzielić się swoimi doświadczeniami, obserwacjami i sprawdzonymi w pracy z młodzieżą rozwiązaniami. Dodatkowo udało się opracować wspólne pomysły i projekty pozwalające w ciekawy sposób popularyzować wśród uczniów wiedzę na temat europejskiej demokracji parlamentarnej, roli Parlamentu Europejskiego i europejskich wartości a także zachęcać ich do czynnego udziału w procesach demokratycznych w kontekście kolejnych wyborów do Parlamentu Europejskiego.


Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu