Uczniowie KOPERNIKA na Festiwalu Języków i Kultur Słowiańskich

  • Wydrukuj
  • Email
  • Uczniowie KOPERNIKA na Festiwalu Języków i Kultur Słowiańskich. 2 i 3 marca 2023 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu wraz z opiekunem: Joanną Sikora, wzięli udział w Festiwalu Języków i Kultur Słowiańskich zorganizowanym przez Katedrę Rusycystyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Głównym założeniem organizatorów Festiwalu jest to, aby stał się on cyklicznym miejscem spotkań dla wszystkich sympatyków języków i kultur Słowian, służył popularyzacji dorobku kulturowego i cywilizacyjnego krajów słowiańskich, rozbudzał wśród uczniów zainteresowanie językami słowiańskimi. Każda edycja Festiwalu będzie z założenia poświęcona wybranym krajom słowiańskim. W roku 2023 była to Ukraina. Uczniowie mieli możliwość degustacji dań kuchni słowiańskiej i kresowej, uczestniczyli m.in.  w wykładach na temat języków słowiańskich oraz kultury i tradycji Ukrainy, konkursach językowych i konkursie piosenki słowiańskiej, w którym uczniowie i studenci wykonali utwory w języku ukraińskim, rosyjskim i białoruskim. W konkursie piosenki słowiańskiej uczennica KOPERNIKA Kamila Brzezowska śpiewając utwór Poliny Gagariny Kukushka otrzymała zaszczytne wyróżnienie. Jury pod przewodnictwem Prezesa Oddziału Podkarpackiego Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód Gabriela Zajdla bardzo wysoko oceniło poziom prezentowany przez uczestników konkursu, doceniło nie tylko wykonanie utworu, lecz również dodatkowe przygotowanie, jak gra na instrumentach, strój sceniczny czy przygotowane przez uczniów prezentacje.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu
  • Galeria

2 i 3 marca 2023 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu wraz z opiekunem: Joanną Sikora, wzięli udział w Festiwalu Języków i Kultur Słowiańskich zorganizowanym przez Katedrę Rusycystyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Głównym założeniem organizatorów Festiwalu jest to, aby stał się on cyklicznym miejscem spotkań dla wszystkich sympatyków języków i kultur Słowian, służył popularyzacji dorobku kulturowego i cywilizacyjnego krajów słowiańskich, rozbudzał wśród uczniów zainteresowanie językami słowiańskimi. Każda edycja Festiwalu będzie z założenia poświęcona wybranym krajom słowiańskim. W roku 2023 była to Ukraina. Uczniowie mieli możliwość degustacji dań kuchni słowiańskiej i kresowej, uczestniczyli m.in.  w wykładach na temat języków słowiańskich oraz kultury i tradycji Ukrainy, konkursach językowych i konkursie piosenki słowiańskiej, w którym uczniowie i studenci wykonali utwory w języku ukraińskim, rosyjskim i białoruskim.

W konkursie piosenki słowiańskiej uczennica KOPERNIKA Kamila Brzezowska śpiewając utwór Poliny Gagariny Kukushka otrzymała zaszczytne wyróżnienie. Jury pod przewodnictwem Prezesa Oddziału Podkarpackiego Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód Gabriela Zajdla bardzo wysoko oceniło poziom prezentowany przez uczestników konkursu, doceniło nie tylko wykonanie utworu, lecz również dodatkowe przygotowanie, jak gra na instrumentach, strój sceniczny czy przygotowane przez uczniów prezentacje. 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu