Sukces uczennicy KOPERNIKA w XXII Ogólnopolskim Turniej Reportażu

  • Wydrukuj
  • Email
  • Sukces uczennicy KOPERNIKA w XXII Ogólnopolskim Turniej Reportażu. 9 marca 2023 roku we Wrocławiu obyła się gala finałowa XXII Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej. Miło nam poinformować o sukcesie Agnieszki Cienki, uczennicy klasy 4b I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu , która zajęła 2. miejsce. „Za reporterskie ucho i oko, literacką wyobraźnię i rozmach, z jakim Autorka opisuje świat wiejskiej społeczności. Za pewność i dojrzałość, z jaką kreśli sylwetki swoich bohaterów, a także umiejętność korzystania z rozmaitych źródeł. Za świadomość, że zrozumienie teraźniejszości wymaga poznania przeszłości, ale także unikania oskarżeń” – tak jury uzasadnia przyznanie nagrody dyrektora departamentu edukacji Urzędu Miasta Wrocławia Agnieszce Cienki za tekst pt. „Wieża Babel”. Agnieszka wraz z opiekunką Danutą Matusz spędziły dwa dni poznając Wrocław i uczestnicząc w warsztatach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu.
  • Galeria

9 marca 2023 roku we Wrocławiu obyła się gala finałowa XXII Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej.

Miło nam poinformować o sukcesie Agnieszki Cienki, uczennicy klasy 4b I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu , która zajęła 2. miejsce.

 „Za reporterskie ucho i oko, literacką wyobraźnię i rozmach, z jakim Autorka opisuje świat wiejskiej społeczności. Za pewność i dojrzałość, z jaką kreśli sylwetki swoich bohaterów, a także umiejętność korzystania z rozmaitych źródeł. Za świadomość, że zrozumienie teraźniejszości wymaga poznania przeszłości, ale także unikania oskarżeń” – tak jury uzasadnia przyznanie nagrody dyrektora departamentu edukacji Urzędu Miasta Wrocławia Agnieszce Cienki za tekst pt. „Wieża Babel”.
Agnieszka wraz z opiekunką Danutą Matusz spędziły dwa dni poznając Wrocław i uczestnicząc w warsztatach.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu.