Dzień Geodety w Witkowskim

  • Wydrukuj
  • Email
  • Dzień Geodety w Witkowskim. Po raz drugi odbył się Dzień Geodety, zorganizowany przez Zespół Szkól Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. Na terenie uczelni uczniowie wysłuchali wykładu na temat zastosowania naziemnego skaningu laserowego (Terrestrial Laser Scanning-TLS) wraz z pokazem skanera Faro Focus, zwiedzili laboratoria budownictwa oraz sprawdzili się w obsłudze nowoczesnego sprzętu pomiarowego filmy Leica, MS 60 TS 16. Były też zawody w nietypowych konkurencjach z wykorzystaniem sprzętu geodezyjnego takie jak: bieg z łatą, poziomowanie i centrowanie instrumentów na czas, podnoszenie graniczników jedną ręką, przeciąganie liny. Na zakończenie odbyło się wspólne grillowanie. Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSDGiL w Jarosławiu
  • Galeria

Po raz drugi odbył się Dzień Geodety, zorganizowany przez Zespół Szkól Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. A. Witkowskiego we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. Na terenie uczelni uczniowie wysłuchali wykładu na temat zastosowania naziemnego skaningu laserowego (Terrestrial Laser Scanning-TLS) wraz z pokazem skanera Faro Focus, zwiedzili laboratoria budownictwa oraz sprawdzili się w obsłudze nowoczesnego sprzętu pomiarowego filmy Leica, MS 60 TS 16.

Były też zawody w nietypowych konkurencjach z wykorzystaniem sprzętu geodezyjnego takie jak: bieg z łatą, poziomowanie i centrowanie instrumentów na czas, podnoszenie graniczników jedną ręką, przeciąganie liny.

Na zakończenie odbyło się wspólne grillowanie.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSDGiL w Jarosławiu