Erasmus + w Witkowskim

  • Wydrukuj
  • Email
  • Erasmus + w Witkowskim. W dniach od 7 do 14 maja 2023 r. w Witkowskim w ramach wymiany Erasmus + wymiana młodzieży gościli  uczennice i nauczycielki LICEO CLASSICO F.Frezzi z Foligno we Włoszech. Podczas zajęć w szkole nasi goście prezentowali swój kraj oraz kulturę. Opowiadali o potrawach, zwyczajach oraz tradycjach włoskich. Wizyta była okazją, by lepiej poznać nasz kraj, a szczególnie naszą małą ojczyznę. Dlatego uczennice zwiedzały perły neorenesansowej architektury Jarosławia oraz okoliczne sanktuaria. Nie zabrakło wizyty w Krakowie. Goście byli zachwyceni bogactwem kulturowym dawnej stolicy Polski. Udali się również do Oświęcimia ,aby zwiedzić muzeum Auschwitz Birkenau. Młodzież Witkowskiego przygotowała dla nich różne ciekawe atrakcje np. udział w warsztatach make up, które poprowadziła pani Iwona Pięknik. Uczennice miały możliwość wykonania makijażu pod okiem profesjonalisty. W czasie wizyty w restauracji Casa Della Pizza , spędzili czas na rozmowach i degustowaniu włoskiej pizzy w towarzystwie swoich polskich rówieśników. W ostatnim dniu wizyty uczniowie ZSDGIL przygotowali potrawy kuchni polskiej. Goście delektowali się żurkiem, schabowym, bigosem oraz wypiekami sporządzonymi przez uczniów Witkowskiego. Podczas uroczystego obiadu Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za zaangażowanie i udział w europejskim projekcie. W przyszłym roku szkolnym to  uczniowie ZSDGiL w ramach projektu odwiedzą Włochy. Jest to wspaniała okazja dla uczniów, by poznawać inne kraje, kultury, wymieniać się doświadczeniami ze swoimi zagranicznymi rówieśnikami oraz w praktyce sprawdzić swoje kompetencje językowe. Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSDGiL  w Jarosławiu
  • Galeria

W dniach od 7 do 14 maja 2023 r. w Witkowskim w ramach wymiany Erasmus + wymiana młodzieży gościli  uczennice i nauczycielki LICEO CLASSICO F.Frezzi z Foligno we Włoszech. Podczas zajęć w szkole nasi goście prezentowali swój kraj oraz kulturę. Opowiadali o potrawach, zwyczajach oraz tradycjach włoskich. Wizyta była okazją, by lepiej poznać nasz kraj, a szczególnie naszą małą ojczyznę. Dlatego uczennice zwiedzały perły neorenesansowej architektury Jarosławia oraz okoliczne sanktuaria. Nie zabrakło wizyty w Krakowie. Goście byli zachwyceni bogactwem kulturowym dawnej stolicy Polski. Udali się również do Oświęcimia ,aby zwiedzić muzeum Auschwitz Birkenau.

Młodzież Witkowskiego przygotowała dla nich różne ciekawe atrakcje np. udział w warsztatach make up, które poprowadziła pani Iwona Pięknik. Uczennice miały możliwość wykonania makijażu pod okiem profesjonalisty. W czasie wizyty w restauracji Casa Della Pizza , spędzili czas na rozmowach i degustowaniu włoskiej pizzy w towarzystwie swoich polskich rówieśników. W ostatnim dniu wizyty uczniowie ZSDGIL przygotowali potrawy kuchni polskiej. Goście delektowali się żurkiem, schabowym, bigosem oraz wypiekami sporządzonymi przez uczniów Witkowskiego. Podczas uroczystego obiadu Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za zaangażowanie i udział w europejskim projekcie. W przyszłym roku szkolnym to  uczniowie ZSDGiL w ramach projektu odwiedzą Włochy. Jest to wspaniała okazja dla uczniów, by poznawać inne kraje, kultury, wymieniać się doświadczeniami ze swoimi zagranicznymi rówieśnikami oraz w praktyce sprawdzić swoje kompetencje językowe.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSDGiL  w Jarosławiu