Moje ferie w mojej szkole

  • Wydrukuj
  • Email
  • Moje ferie w mojej szkole . W dniu 30 stycznia 2012 r. w ZSLIT im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu rozpoczęły się dodatkowe zajęcia fotograficzne. Odbywały się przez pierwszy tydzień ferii w bardzo dobrze wyposażonym studiu fotograficznym. Wyposażenie zostało zakupione ze środków Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.  Na zajęcia prowadzone przez Pana mgr. inż.  Radosława Baj przyszło wiele osób zainteresowanych zajęciami zarówno z klasy fotografia i film jak i uczniów spoza szkoły. Swoją zabawę rozpoczęliśmy od  animacji poklatkowej. Uczestnicy zajęć podzieleni na grupy trzy, cztero-osobowe realizowali swoje pomysły fotografując każdy krok. Po długiej i mozolnej pracy pozostało już tylko zmontowanie filmiku i obejrzenie efektów. Możecie je zobaczyć na naszej stronie internetowej http://gorado.zslit.pl/index.php/fotografia , gdzie umieszczone są wszystkie informacje i materiały z tej części zajęć. Kolejne dni warsztatów upłynęły na tym co uczniowie najbardziej kochają, na fotografowaniu modeli. Fotografię portretową ułatwiał nam wysokiej klasy sprzęt fotograficzny i profesjonalnie wyposażone studio. Twarze modeli oświetlały lampy, światło rozpraszały różnego rodzaju blendy oraz softboxy, dzięki którym sylwetki dobrze rysowały się na tłach. Robienie zdjęć w oświetleniu lamp studyjnych ułatwiał nam także światłomierz pokazując najlepsze ustawienia do wykonania zdjęć. Wiele frajdy sprawiła również zabawa z rzutnikiem na folie, przy pomocy którego tworzyliśmy własne animacje rysując na szkle. Na warsztaty każdego dnia przychodziło wiele osób, które aktywnie w nich uczestniczyły pogłębiając swoją  wiedzę i umiejętności. Uczniowie dzięki takim zajęciom, w tak dobrze wyposażonej pracowni i miłej, sympatycznej atmosferze, mogli się wiele nauczyć i poczuć się przez chwilę jak profesjonaliści we własnym studiu. Za stworzenie nam takich warunków do rozwijania naszych zainteresowań wszystkim serdecznie dziękujemy. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/nowosci-oswiatowe/item/835-moje-ferie-w-mojej-szkole#sigProId90b57be5a1

W dniu 30 stycznia 2012 r. w ZSLIT im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu rozpoczęły się dodatkowe zajęcia fotograficzne. Odbywały się przez pierwszy tydzień ferii w bardzo dobrze wyposażonym studiu fotograficznym. Wyposażenie zostało zakupione ze środków Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.  Na zajęcia prowadzone przez Pana mgr. inż.  Radosława Baj przyszło wiele osób zainteresowanych zajęciami zarówno z klasy fotografia i film jak i uczniów spoza szkoły. Swoją zabawę rozpoczęliśmy od  animacji poklatkowej. Uczestnicy zajęć podzieleni na grupy trzy, cztero-osobowe realizowali swoje pomysły fotografując każdy krok. Po długiej i mozolnej pracy pozostało już tylko zmontowanie filmiku i obejrzenie efektów. Możecie je zobaczyć na naszej stronie internetowej http://gorado.zslit.pl/index.php/fotografia , gdzie umieszczone są wszystkie informacje i materiały z tej części zajęć. Kolejne dni warsztatów upłynęły na tym co uczniowie najbardziej kochają, na fotografowaniu modeli. Fotografię portretową ułatwiał nam wysokiej klasy sprzęt fotograficzny i profesjonalnie wyposażone studio. Twarze modeli oświetlały lampy, światło rozpraszały różnego rodzaju blendy oraz softboxy, dzięki którym sylwetki dobrze rysowały się na tłach. Robienie zdjęć w oświetleniu lamp studyjnych ułatwiał nam także światłomierz pokazując najlepsze ustawienia do wykonania zdjęć. Wiele frajdy sprawiła również zabawa z rzutnikiem na folie, przy pomocy którego tworzyliśmy własne animacje rysując na szkle.

Na warsztaty każdego dnia przychodziło wiele osób, które aktywnie w nich uczestniczyły pogłębiając swoją  wiedzę i umiejętności. Uczniowie dzięki takim zajęciom, w tak dobrze wyposażonej pracowni i miłej, sympatycznej atmosferze, mogli się wiele nauczyć i poczuć się przez chwilę jak profesjonaliści we własnym studiu.

Za stworzenie nam takich warunków do rozwijania naszych zainteresowań wszystkim serdecznie dziękujemy.