Rok pełen sukcesów…!

• Wydrukuj
  • Email
  • Rok pełen sukcesów…!. Łuczniczy sezon 2023 był dla Urszuli Kutyły, uczennicy klasy 4D Witkowskiego bardzo owocny. Już początkiem marca Ula zdobyła tytuł najlepszego sportowca powiatu jarosławskiego za rok 2022. Kilka dni później, bo od 10 do 12 marca Ula walczyła na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, skąd przywiozła dwa brązowe medale - jeden indywidualny i jeden drużynowy. W kwietniu ulepszała swoją technikę na zgrupowaniu łuczniczej Kadry Narodowej, a już w drugim tygodniu maja podczas I Rundy Pucharu Polski Juniorów Ula wywalczyła drugie miejsce, strzelając wysoki wynik w kwalifikacjach. Dzięki temu startowi została powołana na wyjazd do Szwajcarii jako reprezentantka Polski w II Rundzie Pucharu Europy. Tam skończyła swoje zmagania na wysokim 9. miejscu, ulegając w 1/8 finału zawodniczce z Francji. W następnych miesiącach Ula brała udział w zgrupowaniach zarówno kadry wojewódzkiej, jak i kadry narodowej. W sierpniu wraz z koleżankami z klubu wywalczyła 6. miejsce drużynowo na Mistrzostwach Polski Juniorów. We wrześniu odbyło się kolejne zgrupowanie Kadry Narodowej na kieleckich torach łuczniczych. Ostatni weekend tego miesiąca okazał się być dla Uli bardzo udany, ponieważ podczas Międzynarodowego Turnieju o Ciupagę Góralską uczennica ZSDGiL pobiła swój rekord życiowy oraz rekord klubu i zajęła 4. miejsce, ulegając w pojedynku w 1/2 finału Koreance, a w pojedynku o brąz zawodniczce z Bytomia. Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSDGiL  w Jarosławiu

Łuczniczy sezon 2023 był dla Urszuli Kutyły, uczennicy klasy 4D Witkowskiego bardzo owocny. Już początkiem marca Ula zdobyła tytuł najlepszego sportowca powiatu jarosławskiego za rok 2022. Kilka dni później, bo od 10 do 12 marca Ula walczyła na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, skąd przywiozła dwa brązowe medale - jeden indywidualny i jeden drużynowy. W kwietniu ulepszała swoją technikę na zgrupowaniu łuczniczej Kadry Narodowej, a już w drugim tygodniu maja podczas I Rundy Pucharu Polski Juniorów Ula wywalczyła drugie miejsce, strzelając wysoki wynik w kwalifikacjach. Dzięki temu startowi została powołana na wyjazd do Szwajcarii jako reprezentantka Polski w II Rundzie Pucharu Europy. Tam skończyła swoje zmagania na wysokim 9. miejscu, ulegając w 1/8 finału zawodniczce z Francji.

W następnych miesiącach Ula brała udział w zgrupowaniach zarówno kadry wojewódzkiej, jak i kadry narodowej. W sierpniu wraz z koleżankami z klubu wywalczyła 6. miejsce drużynowo na Mistrzostwach Polski Juniorów. We wrześniu odbyło się kolejne zgrupowanie Kadry Narodowej na kieleckich torach łuczniczych. Ostatni weekend tego miesiąca okazał się być dla Uli bardzo udany, ponieważ podczas Międzynarodowego Turnieju o Ciupagę Góralską uczennica ZSDGiL pobiła swój rekord życiowy oraz rekord klubu i zajęła 4. miejsce, ulegając w pojedynku w 1/2 finału Koreance, a w pojedynku o brąz zawodniczce z Bytomia.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSDGiL  w Jarosławiu