• spotkanie założycielskie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu. W dniu 4 kwietnia 2024 r. odbyło się spotkanie założycielskie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu. W spotkaniu wzięli udział: Marta Kurpiel – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, Jan Potoniec -  prezes Oddziału Rejonowego PCK w Jarosławiu pełniący również funkcję skarbnika Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie i członka Krajowej Rady Krwiodawstwa PCK, Zdzisław Wójcik - wiceprezes Oddziału Rejonowego PCK w Jarosławiu, Dorota Kaleta – dyrektor ZSBiO, Justyna Żelak – wicedyrektor oraz nauczyciele pracownicy i uczniowie szkoły. Wstąpienie do klubu zadeklarowało 28 osób, w tym Pani Naczelnik i Dyrekcja. Podczas zebrania wybrano zarząd klubu w skład, którego weszli: Maciej Czarnecki – prezes Maciej Sułkowski – wiceprezes, Joanna Kostecka-Czyjt – sekretarz, Paulina Fudali – skarbnik, Rafał Solski - członek. Nadano nazwę Klubowi „Dla Niepodległej”. Powstały Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu jest jednostką organizacyjną Oddziału Rejonowego PCK w Jarosławiu. Krew jest bezcennym i niezastąpionym lekiem przywracającym zdrowie, ratującym życie chorych oraz ofiar wypadków. Jest jednym z najcenniejszych, najbardziej wartościowych darów, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi.

Powstały Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Zespole Szkół Budowlanych