Uczniowie KOPERNIKA na kolejnych warsztatach językowych w Anglii

  • Wydrukuj
  • Email
  • Uczniowie KOPERNIKA na kolejnych warsztatach językowych w Anglii. Pod koniec kwietnia br. grupa 43 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu wraz z opiekunami: p. Jolantą Jastrzębską, p. Pawłem Szymskim  i p. Zbigniewem Taborem wyjechała na warsztaty językowe do Anglii. Pobyt rozpoczęliśmy wizytą w dzielnicy Greenwich, gdzie zobaczyliśmy Królewskie Obserwatorium i przeszliśmy przez Południk Zerowy. Kolejnym punktem był rejs Tamizą do centrum Londynu. Spacerując wzdłuż Tamizy podziwialiśmy Tower, następnie przeszliśmy przez Tower Bridge na drugą stronę rzeki i udaliśmy się na spacer urokliwymi uliczkami Londynu. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. Shakespeare’s Globe Theatre i Tate Gallery. Kolejnym punktem była możliwość podziwiania panoramy Londynu z koła obserwacyjnego London Eye. Pierwszy dzień zakończyliśmy wizytą pod Garden Lodge – domem Freddiego Mercury, słynnego lidera legendarnego zespołu Queen. Drugiego dnia udaliśmy się na południe do nadmorskiego miasta Brighton, w którym oprócz zwiedzania lokalnych atrakcji odbyła się miejska gra językowa wymagającą od uczniów zastosowania angielskiego w praktyce. Trzeci dzień rozpoczęliśmy wizytą w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, po której pojechaliśmy do Cambridge. W tym urokliwym mieście podziwialiśmy kampusy college’ów słynnego uniwersytetu. W ostatni dzień udaliśmy się do Buckingham Palace, skąd przez Park św. Jakuba poszliśmy do Pałacu Westminsterskiego ze słynnym Big Benem i Opactwa Westminster. Następnie zobaczyliśmy Trafalgar Square, Covent Garden i słynną chińską dzielnicę Soho. W okolicach Greenwich, tam gdzie kilka dni wcześniej rozpoczęliśmy swoją angielską przygodę, wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w podróż powrotną do Jarosławia. Dodatkowym atutem wyjazdu był fakt, iż młodzież była zakwaterowana u rodzin angielskich, co niewątpliwie było cennym doświadczeniem językowo-kulturowym. Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu
  • Galeria

Pod koniec kwietnia br. grupa 43 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu wraz z opiekunami: p. Jolantą Jastrzębską, p. Pawłem Szymskim  i p. Zbigniewem Taborem wyjechała na warsztaty językowe do Anglii.

Pobyt rozpoczęliśmy wizytą w dzielnicy Greenwich, gdzie zobaczyliśmy Królewskie Obserwatorium i przeszliśmy przez Południk Zerowy. Kolejnym punktem był rejs Tamizą do centrum Londynu. Spacerując wzdłuż Tamizy podziwialiśmy Tower, następnie przeszliśmy przez Tower Bridge na drugą stronę rzeki i udaliśmy się na spacer urokliwymi uliczkami Londynu. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. Shakespeare’s Globe Theatre i Tate Gallery. Kolejnym punktem była możliwość podziwiania panoramy Londynu z koła obserwacyjnego London Eye. Pierwszy dzień zakończyliśmy wizytą pod Garden Lodge – domem Freddiego Mercury, słynnego lidera legendarnego zespołu Queen. Drugiego dnia udaliśmy się na południe do nadmorskiego miasta Brighton, w którym oprócz zwiedzania lokalnych atrakcji odbyła się miejska gra językowa wymagającą od uczniów zastosowania angielskiego w praktyce. Trzeci dzień rozpoczęliśmy wizytą w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, po której pojechaliśmy do Cambridge. W tym urokliwym mieście podziwialiśmy kampusy college’ów słynnego uniwersytetu. W ostatni dzień udaliśmy się do Buckingham Palace, skąd przez Park św. Jakuba poszliśmy do Pałacu Westminsterskiego ze słynnym Big Benem i Opactwa Westminster. Następnie zobaczyliśmy Trafalgar Square, Covent Garden i słynną chińską dzielnicę Soho. W okolicach Greenwich, tam gdzie kilka dni wcześniej rozpoczęliśmy swoją angielską przygodę, wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w podróż powrotną do Jarosławia. Dodatkowym atutem wyjazdu był fakt, iż młodzież była zakwaterowana u rodzin angielskich, co niewątpliwie było cennym doświadczeniem językowo-kulturowym.

Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu