V Edycja Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego

 • Wydrukuj
 • Email
 • V Edycja Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego. 3 grudnia br w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie odbyła się V Edycja Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego organizowana przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Adama Mickiewicza w Radymnie.Chęć udziału w tej imprezie zgłosiły szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z powiatu jarosławskiego. Na przesłuchania konkursowe zgłosiło się około 40 uczniów, których podzieliliśmy na dwie kategorie wiekowe: gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna.W komisji, oceniającej występy młodych recytatorów, zasiadały: pani Anna Bielenda- przewodnicząca jury, nauczyciel j. polskiego w ZSOiZ w Radymnie, pani Marta Cieszyńska - nauczyciel j. polskiego w ZSZiP w Radymnie oraz pani Anna Huk - nauczyciel j. polskiego w Gimnazjum nr 1 w Radymnie.Laureatów eliminacji trudno było wyłonić, gdyż tegoroczne występy były na bardzo wysokim poziomie. Po naradzie jury wybrało następujące osoby: W kategorii szkoły gimnazjalne: I miejsce - Andżelika Czajka z gimnazjum w LaszkachII miejsce - Bernadeta Blok z gimnazjum w Sośnicy III miejsce - Andrzej Trześniowski z gimnazjum w Radymnie Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Błaszczyk z Duńkowic, Joanna Olszańska z Radymna oraz Anna Sanocka ze Świętego.W kategorii szkoły ponadgimnazlane:I miejsce - Monika Siara z I Liceum w Jarosławiu II miejsce - Beata Madaj z ZSOiZ w Radymnie III miejsce - Martyna Wańkowicz z ZSLiB w Jarosławiu Wyróżnienia otrzymali: Monika Konieczny z Radymna i Magdalena Stryczek z Jarosławia. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/nowosci-oswiatowe/item/91-v-edycja-mickiewiczowskiego-konkursu-recytatorskiego#sigProId7ef57582b2Organizacją konkursu zajęli się uczniowie naszej szkoły pod opieką Anny Pacek i Anny Zubrzyckiej. Młodzież przygotowała dla uczestników słodki poczęstunek i gorące napoje oraz przedstawienie, dotyczące twórczości Adama Mickiewicza.Nadrzędnym celem organizatorów tego konkursu jest popularyzacja twórczości Adama Mickiewicza, rozwijanie wyobraźni, pamięci i uczuć wyższych uczniów a także kształcenie ich sprawności myślenia, pokazywanie wzorów postaw etycznych, patriotycznych i społecznych.
3 grudnia br w Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie odbyła się V Edycja Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego organizowana przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Adama Mickiewicza w Radymnie.

Chęć udziału w tej imprezie zgłosiły szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z powiatu jarosławskiego. Na przesłuchania konkursowe zgłosiło się około 40 uczniów, których podzieliliśmy na dwie kategorie wiekowe: gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna.

W komisji, oceniającej występy młodych recytatorów, zasiadały: pani Anna Bielenda- przewodnicząca jury, nauczyciel j. polskiego w ZSOiZ w Radymnie, pani Marta Cieszyńska - nauczyciel j. polskiego w ZSZiP w Radymnie oraz pani Anna Huk - nauczyciel j. polskiego w Gimnazjum nr 1 w Radymnie.

Laureatów eliminacji trudno było wyłonić, gdyż tegoroczne występy były na bardzo wysokim poziomie. Po naradzie jury wybrało następujące osoby:

 1. W kategorii szkoły gimnazjalne: I miejsce - Andżelika Czajka z gimnazjum w Laszkach
  • II miejsce - Bernadeta Blok z gimnazjum w Sośnicy
  • III miejsce - Andrzej Trześniowski z gimnazjum w Radymnie
  • Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Błaszczyk z Duńkowic, Joanna Olszańska z Radymna oraz Anna Sanocka ze Świętego.

 2. W kategorii szkoły ponadgimnazlane:
  • I miejsce - Monika Siara z I Liceum w Jarosławiu
  • II miejsce - Beata Madaj z ZSOiZ w Radymnie
  • III miejsce - Martyna Wańkowicz z ZSLiB w Jarosławiu
  • Wyróżnienia otrzymali: Monika Konieczny z Radymna i Magdalena Stryczek z Jarosławia.


Organizacją konkursu zajęli się uczniowie naszej szkoły pod opieką Anny Pacek i Anny Zubrzyckiej. Młodzież przygotowała dla uczestników słodki poczęstunek i gorące napoje oraz przedstawienie, dotyczące twórczości Adama Mickiewicza.

Nadrzędnym celem organizatorów tego konkursu jest popularyzacja twórczości Adama Mickiewicza, rozwijanie wyobraźni, pamięci i uczuć wyższych uczniów a także kształcenie ich sprawności myślenia, pokazywanie wzorów postaw etycznych, patriotycznych i społecznych.