Najciekawsze imprezy - gmina Pruchnik

• Najciekawsze imprezy - gmina Pruchnik. Teatralne Misteria Wielkopostne - uroczystości nawiązujące do tradycji teatralnych na terenie Pruchnika, sięgających okresu międzywojennego. Przegląd umożliwia występującym zespołom na zaprezentowanie swoich umiejętności i pasji. Dostarcza też widowni bogatych przeżyć duchowych i emocjonalnych.Zlot Rowerowy im. gen. Marka Papały - organizowany w celu uczczenia pamięci syna Ziemi Pruchnickiej - gen. Marka Papały, polskiego oficera policji. Celem zlotu jest również popularyzacja wyścigów kolarskich i maratonów rowerowych w regionie, co stwarza doskonałe warunki do prezentacji pięknych okolic Pruchnika.Jarmark Sztuki Ludowej "Pruchnickie Sochaczki"- nazwa jarmarku wywodzi się od znanego w XVII w. na tym terenie zwyczaju handlowania mięsem. W Pruchniku odbywały się tzw. "sochaczki" - wolne targi mięsne dla chłopów z okolicznych wsi. Rzeźnicy, którzy sprzedawali mięso po znacznie tańszej cenie oferowali swe towary zawieszone na kiju. Jarmark w swoich założeniach popularyzuje dorobek twórców z dziedzin objętych programem „Ginące zawody". Inspiruje twórców do podejmowania działań zmierzających do podtrzymania tradycji kultury ludowej, a także kształci młode pokolenie w zakresie kultury ludowej jako dziedzictwa narodowego.