Warning: exif_read_data(3 miejsce PPJ16_03_magdalena_dupel_zachod_slonca_we_wsi_kidalowice_1.png): File not supported in /var/www/clients/client1/web1/web/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro/includes/helper.php on line 294

• Wyniki konkursu "Piękno Powiatu Jarosławskiego 2016" o Nagrodę Starosty Jarosławskiego. Znamy już rozstrzygnięcia w tegorocznej edycji konkursu "Piękno Powiatu Jarosławskiego". Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia (szczegółowe wyniki poniżej) wybierając spośród 178 prac w kategorii OBRAZ i 12 prac w kategorii SŁOWO. W tej pierwszej przyznano I, II, III miejsca i wyróżnienia we wszystkich kategoriach wiekowych. Natomiast w kategorii SŁOWO, komisja zdecydowała się nie przyznawać żadnych nagród, zostając jedynie przy wyróżnieniach w dwóch grupach wiekowych. Nagrodzone  i wyróżnione prace (w tym obydwie prace plastyczne - laureatki I miejsc) oraz kilka dodatkowo wybranych przez Komisję można oglądać na pokonkursowej wystawie, przygotowanej przy pomocy Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Jarosławiu, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, od poniedziałku, 3 października. Wszystkie zaś fotografie dostępne są na profilu facebookowym https://www.facebook.com/PowiatJaroslawski/ Zwycięzcy i wyróżnieni zostaną zaproszeni na wręczenie nagród osobiście przez organizatorów. Komisja w składzie: Przewodniczący:  Elżbieta Pazyniak – naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Sekretarz: Konrad Sawiński  - Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu                                                Członkowie:               Jacek Stańda – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego Damian Waliczek  – Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy, artysta – plastyk Henryk Górecki – Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu, artysta-fotografik Roman Kijanka  - dziennikarz „Życia Podkarpackiego”, fotoreporter Łukasz Zagrobelny  –  Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu                                                                                   Na podstawie Zarządzenia nr 5 Starosty Jarosławskiego z dnia 11. 01. 2016 r. powołano Jury, które dokonało oceny prac w konkursie „Piękno Powiatu Jarosławskiego 2016”. Na konkurs wpłynęło 178 prac w kategorii „Powiat jarosławski w obrazach” (Młodzież gimnazjalna – 112 prac; Młodzież ponadgimnazjalna - 48 prac, Kategoria wiekowa Otwarta – 18 prac) oraz 12 prac w kategorii „Powiat jarosławski w słowach” (Młodzież gimnazjalna – 5 prac; Młodzież ponadgimnazjalna – 1 praca; Kategoria wiekowa Otwarta – 6 prac). Zgodnie z przyjętym regulaminem organizacyjnym Komisja Konkursowa  spośród  nadesłanych prac z poszczególnych grup wiekowych i w poszczególnych kategoriach wybrała następujące prace: I kategoria „Powiat jarosławski w obrazach” - Młodzież gimnazjalna I miejsce – Oliwia Sabat – Fotografia „Jarosławski ratusz” I miejsce – Karolina Żelaznowska – Praca plastyczna „Złote miasto, złoty powiat” II miejsce – Przemysław Foryś – Fotografia „Różnorodność” III miejsce  - praca zdyskwalifikowana ze względów regulaminowych Wyróżnienie – Agnieszka Zyga – Fotografia „Nie ma jak w domu” - Młodzież ponadgimnazjalna I miejsce – Monika Baran – Fotografia „Z Jezuickiej” I miejsce – Karolina Kowal – Praca plastyczna „Przystań św. Michała” II miejsce – Dominika Stachów – Fotografia „Przejście” III miejsce  - Izabela Rutkowska – Fotografia „Odbicie Rynku w oknie kawiarenki” Wyróżnienie – Aleksandra Osada – Fotografia „Eksplozja kolorów” Wyróżnienie – Aleksandra Sosna – Fotografia „Woda życia” Wyróżnienie – Kinga Czwałga – Fotografia „Tajemnica zegara jarosławskiego” - Kategoria wiekowa Otwarta I miejsce – Denis Tyczyński – Fotografia „Hejnał jarosławski” II miejsce – Karol Kozdrowicz – Fotografia „Kocioł” III miejsce  - Magdalena Dupel – Fotografia „Zachód słońca we wsi Kidałowice” II kategoria „Powiat jarosławski w słowach” - Młodzież gimnazjalna Wyróżnienie – Julia Zając – Opowiadanie „Pałac Pinińskich” - Młodzież ponadgimnazjalna Bez nagród i wyróżnień - Kategoria wiekowa Otwarta Wyróżnienie – Henryk Grymuza – esej „Quaevis terra Patria…” (Każda ziemia Ojczyzną) Wyróżnienie – Anna Piliszewska „Światłoczuły poemat”

Znamy już rozstrzygnięcia w tegorocznej edycji konkursu "Piękno Powiatu Jarosławskiego". Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia (szczegółowe wyniki poniżej) wybierając spośród 178 prac w kategorii OBRAZ i 12 prac w kategorii SŁOWO. W tej pierwszej przyznano I, II, III miejsca i wyróżnienia we wszystkich kategoriach wiekowych. Natomiast w kategorii SŁOWO, komisja zdecydowała się nie przyznawać żadnych nagród, zostając jedynie przy wyróżnieniach w dwóch grupach wiekowych. Nagrodzone  i wyróżnione prace (w tym obydwie prace plastyczne - laureatki I miejsc) oraz kilka dodatkowo wybranych przez Komisję można oglądać na pokonkursowej wystawie, przygotowanej przy pomocy Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Jarosławiu, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, od poniedziałku, 3 października. Wszystkie zaś fotografie dostępne są na profilu facebook'owym https://www.facebook.com/PowiatJaroslawski/ Zwycięzcy i wyróżnieni zostaną zaproszeni na wręczenie nagród osobiście przez organizatorów.

Komisja w składzie:

Sekretarz: Konrad Sawiński  - Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu

Członkowie:

Jacek Stańda – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego

Damian Waliczek  – Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy, artysta – plastyk

Henryk Górecki – Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu, artysta-fotografik

Roman Kijanka  - dziennikarz „Życia Podkarpackiego”, fotoreporter

Łukasz Zagrobelny  –  Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu

I kategoria „Powiat jarosławski w obrazach”

- Młodzież gimnazjalna

I miejsce – Oliwia Sabat – Fotografia „Jarosławski ratusz”

II miejsce – Przemysław Foryś – Fotografia „Różnorodność”