Smaki Ziemi Jarosławskiej

  • Wydrukuj
  • Email
  • Smaki Ziemi Jarosławskiej. „Smaki Ziemi Jarosławskiej”, pomysł na promocję Powiatu Jarosławskiego, zaciekawił dziennikarzy mediów regionalnych. Dzięki pośrednictwu Krzysztofa Zielińskiego ze Stowarzyszenia Procarpathia, jurorowi ostatniego konkursu „Z babcinej spiżarni” oraz autorowi strony Podkarpackie Smaki, dostępnej również na FB, kilku z nich odbyło studyjną wizytę w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu. Byli m.in. dziennikarze Nowin, Radia Rzeszów, Polskiej Agencji Prasowej, portalu Gospodarka Podkarpacka. Powiat jarosławski od 2015 r. promuje się poprzez limitowaną edycję „Smaki Ziemi Jarosławskiej”. To wysokiej jakości produkty spożywcze (miody, nalewki, pierniki, czekolada), na ogół ręcznie robione, przygotowywane przez miejscowych producentów z lokalnych zasobów. Nawiązujemy kontakty - lub producenci zgłaszają się do nas - z wytwórcami z naszego powiatu, którzy mają do zaproponowania coś oryginalnego, ciekawego lub charakterystycznego - jak mówi starosta jarosławski Tadeusz Chrzan - Kulinaria są ważną częścią lokalnej tradycji, mogą pokazać specyfikę i odmienność Ziemi Jarosławskiej. Do tej pory w pakiecie „Smaków Ziemi Jarosławskiej” znalazły się: ·         miody z gmin Roźwienica i Pruchnik, ·         dżemy porzeczkowe z gminy Roźwienica, ·         soki malinowe z gminy Roźwienica, ·         suszone pomidory w oleju z gminy Roźwienica, ·         nalewki i miody pitne (jako wyroby kolekcjonerskie) z gmin Roźwienica oraz Pruchnik, ·         czekolady i herbaty ziołowe z Morawska, ·         wina czerwone i białe z winnic w Jarosławiu, Węgierce i w Woli Węgierskiej, ·         pierniki z Jarosławia. - Co roku staramy się wymieniać nasz asortyment, tak, żeby promować, jak najwięcej wyrobów regionalnych – mówi Tadeusz Chrzan. Wszystkie produkty mają eleganckie opakowania, wspólny znak graficzny, jak również ekologiczne opakowania. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/3406-smaki-ziemi-jaroslawskiej#sigProId2091a44ce0

„Smaki Ziemi Jarosławskiej”, pomysł na promocję Powiatu Jarosławskiego, zaciekawił dziennikarzy mediów regionalnych. Dzięki pośrednictwu Krzysztofa Zielińskiego ze Stowarzyszenia Procarpathia, jurorowi ostatniego konkursu „Z babcinej spiżarni” oraz autorowi strony Podkarpackie Smaki, dostępnej również na FB, kilku z nich odbyło studyjną wizytę w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu. Byli m.in. dziennikarze Nowin, Radia Rzeszów, Polskiej Agencji Prasowej, portalu Gospodarka Podkarpacka.

Powiat jarosławski od 2015 r. promuje się poprzez limitowaną edycję „Smaki Ziemi Jarosławskiej”. To wysokiej jakości produkty spożywcze (miody, nalewki, pierniki, czekolada), na ogół ręcznie robione, przygotowywane przez miejscowych producentów z lokalnych zasobów.

Nawiązujemy kontakty - lub producenci zgłaszają się do nas - z wytwórcami z naszego powiatu, którzy mają do zaproponowania coś oryginalnego, ciekawego lub charakterystycznego - jak mówi starosta jarosławski Tadeusz Chrzan - Kulinaria są ważną częścią lokalnej tradycji, mogą pokazać specyfikę i odmienność Ziemi Jarosławskiej.

Do tej pory w pakiecie „Smaków Ziemi Jarosławskiej” znalazły się:

·         miody z gmin Roźwienica i Pruchnik,

·         dżemy porzeczkowe z gminy Roźwienica,

·         soki malinowe z gminy Roźwienica,

·         suszone pomidory w oleju z gminy Roźwienica,

·         nalewki i miody pitne (jako wyroby kolekcjonerskie) z gmin Roźwienica oraz Pruchnik,

·         czekolady i herbaty ziołowe z Morawska,

·         wina czerwone i białe z winnic w Jarosławiu, Węgierce i w Woli Węgierskiej,

·         pierniki z Jarosławia.

- Co roku staramy się wymieniać nasz asortyment, tak, żeby promować, jak najwięcej wyrobów regionalnych – mówi Tadeusz Chrzan.

Wszystkie produkty mają eleganckie opakowania, wspólny znak graficzny, jak również ekologiczne opakowania.