Centrum dworcowe PKS w Jarosławiu otwarte!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Centrum dworcowe PKS w Jarosławiu otwarte!. Centrum dworcowe PKS w Jarosławiu, po niecałym roku budowy, rozpoczęło dziś - w piątek 29 marca - swoje funkcjonowanie. Było one w całości sfinansowana przez prywatnego inwestora z Żywca a samorząd powiatowy nie wyłożył na nie ani złotówki. Mieszkańcy miasta i powiatu otrzymali w zamian dworzec i powierzchnie handlowo-usługowe. Sam dworzec PKS ma powierzchnię 80 m kw, z poczekalnią, kasą biletową, informacją oraz zapleczem administracyjno-technicznym. Do dyspozycji podróżnych są 4 stanowiska przyjazdowo-odjazdowe i 8 miejsc postojowych. Powstała infrastruktura dworcowa, wg przeprowadzonych szacunków ma całkowicie wystarczyć obecnym potrzebom publicznego przewoźnika, który dysponuje jeszcze dużą bazą parkingową na pobliskiej ulicy Przemysłowej. Obok dworca PKS powstał także duży sklep spożywczy, kilkadziesiąt miejsc parkingowych i kilka punktów usługowych. - Zagospodarowano plac w centrum Jarosławia, niebędący wizytówką ani miasta ani powiatu  – powiedział podczas otwarcia starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. – Teraz zgodnie z obietnicami w planach jest całe centrum przesiadkowe. Dziękuję wszystkim, dzięki którym udowadniamy, jak ważny jest transport publiczny a w tej kwestii liczę, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, licząc na wsparcie ze strony rządu i programu "5+", z korzyścią dla mieszkańców powiatu - dodał starosta Chrzan. W uroczystości otwarcia wzięli udział m.in. wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, reprezentant wojewody podkarpackiego dyrektor Marek Bajdak, samorząd powiatowy ze starostą Tadeuszem Chrzanem i przewodniczącym Rady Powiatu Stanisławem Kłopotem oraz Zarządem Powiatu i radnymi powiatowymi na czele, władze PKS w osobie prezesa Arkadiusza Pawlosa, a także prezes spółki Port Bogusław Barnat, wykonawcy i partnerzy inwestycji. Poświęcenia centrum dokonał archiprezbiter jarosławski, ks. Andrzej Surowiec. View the embedded image gallery online at: https://powiat.jaroslawski.pl/aktualnosci/item/4808-centum-dworcowe-pks-w-jaroslawiu-otwarte#sigProId8ecbc8f114

Centrum dworcowe PKS w Jarosławiu, po niecałym roku budowy, rozpoczęło dziś - w piątek 29 marca - swoje funkcjonowanie. Było one w całości sfinansowana przez prywatnego inwestora z Żywca a samorząd powiatowy nie wyłożył na nie ani złotówki. Mieszkańcy miasta i powiatu otrzymali w zamian dworzec i powierzchnie handlowo-usługowe.

Sam dworzec PKS ma powierzchnię 80 m kw, z poczekalnią, kasą biletową, informacją oraz zapleczem administracyjno-technicznym. Do dyspozycji podróżnych są 4 stanowiska przyjazdowo-odjazdowe i 8 miejsc postojowych. Powstała infrastruktura dworcowa, wg przeprowadzonych szacunków ma całkowicie wystarczyć obecnym potrzebom publicznego przewoźnika, który dysponuje jeszcze dużą bazą parkingową na pobliskiej ulicy Przemysłowej. Obok dworca PKS powstał także duży sklep spożywczy, kilkadziesiąt miejsc parkingowych i kilka punktów usługowych.

- Zagospodarowano plac w centrum Jarosławia, niebędący wizytówką ani miasta ani powiatu  – powiedział podczas otwarcia starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. – Teraz zgodnie z obietnicami w planach jest całe centrum przesiadkowe. Dziękuję wszystkim, dzięki którym udowadniamy, jak ważny jest transport publiczny a w tej kwestii liczę, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, licząc na wsparcie ze strony rządu i programu "5+", z korzyścią dla mieszkańców powiatu - dodał starosta Chrzan.

W uroczystości otwarcia wzięli udział m.in. wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, reprezentant wojewody podkarpackiego dyrektor Marek Bajdak, samorząd powiatowy ze starostą Tadeuszem Chrzanem i przewodniczącym Rady Powiatu Stanisławem Kłopotem oraz Zarządem Powiatu i radnymi powiatowymi na czele, władze PKS w osobie prezesa Arkadiusza Pawlosa, a także prezes spółki Port Bogusław Barnat, wykonawcy i partnerzy inwestycji. Poświęcenia centrum dokonał archiprezbiter jarosławski, ks. Andrzej Surowiec.